Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Główny specjalista

Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1332 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 68410

Warunki pracy

- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:
Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, fax.
Informacje dodatkowe: budynek klimatyzowany.

Zakres zadań

  • Zarządzanie infrastrukturą sieciową Urzędu w szczególności administracja i konfiguracja przełączników sieciowych, routerów, urządzeń Wi-fi, proxy, urządzeń/systemów typu load-balancer, itd. Monitorowanie sieci pod względem wydajności i ciągłości działania.
  • Zarządzanie bezpieczeństwem sieci, w tym udział w obsłudze incydentów oraz problemów związanych z bezpieczeństwem sieciowym. Obsługa i konfiguracja urządzeń firewall, VPN, SIEM, itd. Monitorowanie sieci pod względem bezpieczeństwa.
  • Udział w projektach związanych z infrastrukturą sieciową Urzędu. Wdrażanie nowych rozwiązań bezpieczeństwa sieci i technologii sieciowych w Urzędzie.
  • Tworzenie dokumentacji technicznej dla systemów i aplikacji.
  • Zapewnienie użytkownikom systemów informatycznych Urzędu dostępu do zasobów teleinformatycznych Urzędu. Udział w obsłudze zgłoszeń awarii usług sieciowych – 2 linia wsparcia.
  • Udział w opracowywaniu i wdrażaniu polityki bezpieczeństwa teleinformatycznego Urzędu, zgodnie z przepisami o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
  • Udział w planowaniu i realizacji inwestycji w zakresie sprzętu informatycznego i systemów informatycznych.
  • Udział w tworzeniu i aktualizacji procedur dotyczących obszaru wykorzystania technologii informatycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci, przechowywanych danych, dostępu użytkowników do systemu teleinformatycznego. Opracowywanie i monitorowanie zasad korzystania z zasobów sieciowych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu informatyki
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze administracji sieciami informatycznymi
  • Przeszkolenie z zakresu konfiguracja urządzeń sieciowych.
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „Tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Praktyczna znajomość zagadnień związanych z bezpieczeństwem sieci teleinformatycznych.
  • Praktyczna umiejętność konfiguracji urządzeń sieciowych.
  • Praktyczna znajomość zagadnień monitorowania infrastruktury sieciowej.
  • Znajomość protokołów sieciowych.
  • Umiejętność tworzenia schematów i dokumentacji.
  • Kompetencje behawioralne: współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, orientacja na klienta/interesanta, myślenie analityczne.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu zamówień publicznych
  • Znajomość ustawy o zamówieniach publicznych.
  • Znajomość rozwiązań, urządzeń aktywnych sieci oraz biegła znajomość ich konfiguracji i zarządzania.