Zobacz więcej ofert pracy

Informatyk

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
1998 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Informatyk
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 37439

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

• praca w siedzibie Urzędu na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego, wykonywane przeważnie w pozycji siedzącej,
• praca wymagająca wysiłku fizycznego np. przy przenoszeniu sprzętu informatycznego,
• praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
• zakres realizowanych zadań wymaga incydentalnie pracy w nietypowych godzinach,
w tym również w nocy,
• stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
• narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.).

Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:

• stanowisko pracy zlokalizowane w budynku pięciopiętrowym ,
• budynek wyposażony w podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz w windę,
• w budynku znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne.

Zakres zadań

  • Administrowanie systemem informatycznym jednostki, zgodnie z wdrożonymi procedurami lub działanie zgodne ze sztuką informatyczną w przypadku braku procedur.
  • Realizacja wniosków o nadanie, modyfikację i odebranie uprawnień do systemów informatycznych eksploatowanych w jednostce.
  • Wykonywanie czynności instalacji, aktualizacji lub deinstalacji systemów i aplikacji eksploatowanych w jednostce.
  • Archiwizowanie kluczowych danych oraz zabezpieczanie i przechowywanie nośników z kopiami danych.
  • Instalowanie i konfigurowanie sprzętu informatycznego (komputery, drukarki, skanery) oraz urządzeń aktywnych sieci LAN;
  • Przygotowywanie stanowisk informatycznych i dokonywanie ich przeglądów.
  • Diagnozowanie i rozwiązywanie problemów związanych z nieprawidłowym działaniem sprzętu i oprogramowania.
  • Wsparcie użytkowników w zakresie obsługi sprzętu i aplikacji poprzez obsługę zgłoszeń użytkowników środowiska informatycznego na poziomie I linii wsparcia.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki
  • praktyczna znajomość klienckich systemów operacyjnych MS Windows;
  • praktyczna znajomość rozwiązań serwerowych Microsoft;
  • praktyczna znajomość administrowania systemem LINUX;
  • praktyczna znajomość języków skryptowych;
  • praktyczna znajomość metod i narzędzi zabezpieczania danych (backup, antywirus).
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • praktyczna znajomość systemów bazodanowych;
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność organizacji pracy