Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Nowej Soli
Nowa Sól
praca stacjonarna
2019 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Nowa Sól
Ogłoszenie o naborze Nr 34255

Warunki pracy

- praca w siedzibie urzędu oraz w terenie,
- wyjazdy służbowe,
- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
- podstawowe wyposażenie stanowiska to: zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe,
- budynek piętrowy - bez windy i podjazdów,

Zakres zadań

  • nadzór nad zakładami produkującymi żywność pochodzenia zwierzęcego,
  • pobieranie prób do badań monitoringowych,
  • prowadzenie spraw związanych z systemem wczesnego ostrzegania RASFF w zakresie żywności zwierzęcego pochodzenia,
  • prowadzenie rejestru "on-line" przedsiebiorstw sektora żywnościowego i platformy e-klient ,
  • kontrola środków spożywczych przeznaczonych do wwozu i wywozu,
  • prowadzenie dokumentacji z wykonywanych zadań,
  • prowadzenie postępowania administracyjne, w sprawach objętych zakresem czynności łącznie z przygotowaniem projektu decyzji administracyjnych,
  • przygotowanie i sporządzanie obowiązkowych sprawozdań i raportów w ramach działalności Zespołu ds. bezpieczeństwa żywności,
  • prowadzienie rejestru podmiotów zatwierdzonych i zarejestrowanych w zakresie produktów pochodzenia zwierzęcego
  • prowadzenie postępowania mandatowego i kierowanie wniosków do sądu w stosunku do osób winnych naruszenia przepisów weterynaryjnych i sanitarnych
  • prowadzenie dokumentacji w zakresie pobierania prób i wprowadzania danych do systemów informatycznych
  • wykonywanie innych czynności z zakresu zadań Inspekcji Weterynaryjnej wynikających z przepisów krajowego prawa weterynaryjnego i prawa UE

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej

doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego w Inspekcji Weterynaryjnej na stanowisku Inspektora ds. bezpieczeństwa żywności
  • znajomość zasad postępowania administracyjnego
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Prawo jazdy kat. B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość programów Windows Office