Praca Sława Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 60

Praca w Sławie

Sława (lubuskie) – położenie, populacja

Sława to jedno z miast powiatu wschowskiego, innymi są: oddalona o 28 kilometrów Szlichtyngowa i znajdująca się na dystansie 21 kilometrów Wschowa (siedziba władz powiatowych). Ze Sławy niedaleko także do takich większych miast jak Leszno, Zielona Góra, Nowa Sól, Wolsztyn, Głogów. 

Miasto znajduje się w południowo-wschodniej części woj. lubuskiego, niedaleko jego granic w woj. wielkopolskim i dolnośląskim. Rozciąga się ono na powierzchni 14,9 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Sławy wynosi z kolei 4,3 tys. osób. Chcąc dodzwonić się do miasta, trzeba wybrać numer kierunkowy (+48) 68. Przesyłkę należy zaadresować z kodem 67-410. Sławskie samochody mają oznaczenie FWS na tablicach rejestracyjnych. 

Sławno jest dobrze skomunikowane z okolicznymi miejscowościami. Infrastrukturę transportową tworzą drogi powiatowe i gminne, a także wojewódzkie: nr 278 i nr 318. 

Sława – firmy w liczbach (REGON)

Sława jest niewielkim ośrodkiem gospodarczym. Część mieszkańców prowadzi działalność związaną z obsługą ruchu turystycznego, rozwija się handel i różnego rodzaju usługi. Jeśli chodzi o przemysł, w mieście działają producenci między innymi mebli, wyrobów mięsnych, karniszy i inni. 

W Sławie funkcjonują 564 podmioty gospodarki narodowej (REGON, styczeń 2021 r.), w tym:

 • 1 duży zatrudniający 250-999 osób, 
 • 6 średnich, o kadrze rzędu 50-249 pracowników, 
 • 20 małych, tworzących 10-49 miejsc pracy, 
 • 537 mikro, o stanie zatrudnienia nieprzekraczającym 9 osób. 

Najwięcej jest w Sławie:

 • przedsiębiorstw budowlanych – stanowią 20,6 % wszystkich podmiotów gospodarki, 
 • sklepów, hurtowni, punktów naprawy pojazdów – 18,4%, 
 • zakładów przemysłowych – 8,5%, 
 • firm z branży nieruchomości – 7,4%, 
 • jednostek prowadzących działalność profesjonalną, naukową, techniczną – 7,4%, 
 • różnego rodzaju punktów usługowych – 7,4%, 
 • firm transportowych, zajmujących się magazynowaniem – 5,3%.

Powiat wschowski, Sława – praca, PUP 

Szukający zatrudnienia mieszkańcy Sławy mogą zwrócić się o pomoc do Powiatowego Urzędu Pracy we Wschowie. W styczniu 2021 r. w rejestrze urzędu figurowało około 1,3 tys. osób bezrobotnych. 

 • PUP Wschowa
  Adres: ul. Łazienna 2, 67-400 Gmina Wschowa
  Telefon: 65 540 28 68

Poziom bezrobocia w powiecie wschowskim przewyższa średnią wojewódzką. W styczniu 2021 r., zgodnie z danymi GUS, stopa bezrobocia w powiecie wynosiła 9,5%, w woj. lubuskim – 6,5%. 

Dla osób szukających w Sławie i okolicy pracy cenną wskazówkę może stanowić Barometr zawodów. Jest to coroczne badanie ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie wschowskim notuje się duży deficyt masarzy i przetwórców ryb, nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz pracowników socjalnych. Z drugiej strony w nadwyżce są nauczyciele przedszkoli i klas I-III, a także specjaliści technologii żywności i żywienia.