Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chrzanowie
Chrzanów
praca stacjonarna
1111 dni temu
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chrzanowie
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Inspektor weterynaryjny
Miejsce pracy: Chrzanów
Ogłoszenie o naborze Nr 77667

Warunki pracy

Siedziba urzędu znajduje się na I piętrze. Na parterze znajduje się platforma przystosowana dla osób niepełnosprawnych.Istnieją bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku - utrudniony dostęp dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.Brak windy na pierwsze piętro.
Praca w siedzibie Inspektoratu oraz w terenie tj. na obszarze powiatu chrzanowskiego.
Praca w terenie stanowi 60 % czasu pracy, natomiast pozostałe 40 % czasu pracy przewidziane jest na czynności dotyczące sprawozdawczości, prowadzenie postępowań administracyjnych wynikających z kontroli i innych prac administracyjnych, organizacyjnych.
Praca w terenie wiąże się z koniecznością przeprowadzania okresowych, doraźnych, interwencyjnych kontroli w zakładach i innych podmiotach.
Ponadto występują kontrole interwencyjne w dniach lub/i w godzinach poza funkcjonowaniem inspektoratu, w tym godzinach nocnych, dniach wolnych. Przeprowadzane czynności kontrolne odbywają się w różnych warunkach panujących na zakładzie lub w podmiotach nadzorowanych bądź gospodarstwach, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracy np. śliskie powierzchnie, praca w niskich temperaturach (chłodnie), konieczność bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami m.in. gospodarczymi w miejscu przebywania zwierząt np. w gospodarstwach rolnych, na pastwiskach. Zakres kontroli Inspekcji jest szeroki i trudno doprecyzować jakie bariery architektoniczne mogą występować w miejscach przeprowadzania kontroli.
Narzędzia pracy: zestaw komputerowy oraz inne urządzenia biurowe, sprzęt wykorzystywany w ramach wykonywanych zadań.
Wyjazd w teren samochodami służbowymi.
Stres związany z obsługa podmiotów zewnętrznych (zakłady) osoby fizyczne, podmioty niezarejestrowane oraz stres związany z kontrolami interwencyjnymi, które wiążą się niejednokrotnie z nieprzewidywalnym zachowaniem przedstawicieli podmiotów kontrolowanych (agresja słowna i czynna) Istnieje również zagrożenie nieprzewidywalności zachowania zwierząt podczas kontroli.

Zakres zadań

  • Realizuje zadania związane z nadzorowaniem podległych podmiotów poprzez kontrole warunków weterynaryjnych przy produkcji środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego w oparciu o przepisy ustaw o produktach pochodzenia zwierzęcego i o bezpieczeństwie żywności i żywienia.
  • Kontroluje przestrzeganie warunków weterynaryjnych podmiotów wytwarzających, przechowujących, wprowadzających do obrotu i transportujących żywność pochodzenia zwierzęcego oraz jakość zdrowotną mięsa i produktów mięsnych.
  • Sprawuje nadzór nad bezpieczeństwem produktów pochodzenia zwierzęcego.
  • Realizuje zadania związane z merytoryczną stroną obrotu krajowego, handlu, wysyłek do krajów trzecich środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego.
  • Wykonuje inne czynności z zakresu zadań Inspekcji Weterynaryjnej wynikających z przepisów krajowego prawa weterynaryjnego i prawa UE
  • Sporządza decyzje administracyjne i zaświadczenia wynikające z pełnionego nadzoru.
  • Prowadzi dokumentację związana z bezpieczeństwem żywności.
  • Prowadzi rejestry i wykazy podmiotów nadzorowanych.
  • Pobiera próbki do badań urzędowych oraz w ramach krajowego planu monitorowania żywności pochodzenia zwierzęcego w celu wykrycia substancji niedozwolonych u zwierząt lub w żywności.
  • Prowadzi dokumentację z wykonywanych czynności, sporządza sprawozdania i raporty.
  • Prowadzi dokumentację w zakresie wyznaczeń oraz rozliczeń czasu pracy urzędowych lekarzy weterynarii

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • prawo jazdy kategorii B
  • znajomość przepisów prawa weterynaryjnego i administracyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe