Praca Trzebinia

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 259

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   małopolskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  11 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   małopolskie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  11 godz.

Praca w Trzebini

Trzebinia jest miasteczkiem położonym mniej więcej w połowie drogi między Krakowem a Katowicami, na granicy województw małopolskiego oraz śląskiego. Miejscowość dynamicznie rozwija się gospodarczo, czemu służy nie tylko bliskość dużych ośrodków gospodarczych, ale też rozbudowana infrastruktura transportowa i gęstość zaludnienia na tym obszarze. 

Miejscowość stanowi ważny ośrodek przemysłowy w regionie. Do kogo najczęściej kierowane są w Trzebini oferty pracy? Czytaj dalej i zdecyduj, czy warto brać pod uwagę to miasteczko, przeglądając małopolskie oferty pracy. 

 

Trzebinia – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Miejscowość stanowi ośrodek administracyjny – znajduje się tu siedziba władz miasta i gminy Trzebinia. W samym mieście mieszka około 19,7 tys. osób, z kolei populacja gminy to blisko 34,2 tys. mieszkańców. 

Miasto Trzebinia rozciąga się na powierzchni 31,9 km², z kolei teren gminy obejmuje 105,22 km². Inne podstawowe dane to: numer kierunkowy (+48) 32, oznaczenie tablic rejestracyjnych – KCH. 

Do atrakcji Trzebinii należą zabytki, np. dwój Zieleniewskich wraz z parkiem. 

Trzebinia znajduje się w północno-zachodniej części województwa małopolskiego. Graniczy z Chrzanowem, w pobliżu znajdują się też takie miejscowości jak Olkusz (oddalony o 19 km), Jaworzno (dystans 18 km), Alwernia (odległość 17 km), Krzeszowice (13 km), Libiąż (14 km). Żeby dostać się z Trzebini na krakowski rynek, trzeba pokonać około 48-kilometrową trasę. Do Katowic jest mniej więcej 39 kilometrów. 

Okolica Trzebini to zatem obszar w znacznym stopniu zurbanizowany. Cechuje go także rozbudowana sieć dróg lokalnych i krajowych. Sama Trzebinia stanowi węzeł komunikacyjny – przebiega przez nią autostrada A4, a także droga krajowa nr 79 – obie stanowią arterie transportowe między konurbacją górnośląską a aglomeracją krakowską. W Trzebini bierze początek także droga wojewódzka nr 791, łącząca miasteczko między innymi z Olkuszem.

Bliskość dużych ośrodków miejskich, dobre połączenia w obrębie regionu i tutejsze bogactwo naturalne to ważne atuty inwestycyjne. Trzebinia to ważny ośrodek przemysłowy. Działają tu cementownie, rozwinięty jest przemysł petrochemiczny, energetyczny, tekstylny czy produkcji elementów budowlanych. 

Trzebinia należy do Krakowskiego Okręgu Przemysłowego. W miejscowości działają także strefy aktywności gospodarczej, między innymi na terenie byłych Zakładów Metalurgicznych “Trzebinia”, przy węźle autostrady A4 i w innych miejscach. Znaleźć można tu tereny przystosowane do inwestycji, przedsiębiorcom oferuje wsparcie także Chrzanowska Izba Gospodarcza. 

Zgodnie z REGON (stan w sierpniu 2020 r.) w mieście Trzebini zarejestrowanych jest 2256 podmiotów gospodarki narodowej, w tym: 

 • 2 duże firmy (sektor prywatny), zatrudniające od 250 do 999 osób,
 • 19 średnich podmiotów (11 z sektora prywatnego), o kadrze rzędu 50-249 osób,
 • 88 małych jednostek (71 prywatnych), obejmujących 10-49 pracowników,
 • 2147 mikropodmiotów (2107 w sektorze prywatnym) do 9 osób zatrudnionych.

Najwięksi pracodawcy w regionie to zakłady przemysłowe, jednak pod względem liczbowym najwięcej jednostek działających w Trzebini to firmy handlowe i zajmujące się naprawą pojazdów (25,6% spośród ogółu wszystkich zarejestrowanych podmiotów). Znaczny odsetek stanowią także przedsiębiorstwa budowlane (13,1%). Zakłady przetwórstwa przemysłowego stanowią 9,8% wszystkich podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w Trzebini. 

Rynek pracy, oferty pracy – Trzebinia

W okolicach Trzebini oferty pracy kierowane są do osób zarówno ze średnim, branżowym, jak i wyższym, specjalistycznym. Część mieszkańców miasta znajduje zatrudnienie w okolicznych miejscowościach – podejmowanie pracy także poza Trzebinią ułatwia możliwość szybkiego poruszania się po całym powiecie i regionie. 

Szukanie pracy w Trzebini warto zatem rozpocząć od sprawdzenia wyników Barometru zawodów, badania ukazującego zapotrzebowanie na przedstawicieli poszczególnych profesji we wszystkich powiatach i województwach w Polsce. 

W 2020 r. w powiecie chrzanowskim zanotowano dwie pozycje na liście zawodów deficytowych: mechanik pojazdów samochodowych i nauczyciel nauczania początkowego. Ponadto brakuje osób zajmujących się szeroko pojętym planowaniem przestrzennym, urbanistyką i budownictwem: architektów, urbanistów, geodetów, kartografów, geografów, geologów i meteorologów, inżynierów budownictwa, kierowników budowy, a także cieśli i stolarzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy. Lista zawodów deficytowych obejmuje łącznie 39 pozycji. W powiecie nie zanotowano żadnej profesji nadwyżkowej.