Praca Trzebinia Najnowsze oferty pracy: 12

Praca MAŁOPOLSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Trzebini

Trzebinia – populacja, położenie, transport

Trzebinia (małopolskie) znajduje się w północno-zachodniej części województwa. Graniczy z Chrzanowem, w pobliżu znajdują się też takie miejscowości jak Olkusz (oddalony o 19 km), Jaworzno (dystans 18 km), Alwernia (odległość 17 km), Krzeszowice (13 km), Libiąż (14 km). Żeby dostać się z Trzebini na krakowski rynek, trzeba pokonać około 48-kilometrową trasę. Do Katowic jest mniej więcej 39 kilometrów. 

Okolica Trzebini to zatem obszar w znacznym stopniu zurbanizowany. Cechuje go także rozbudowana sieć dróg lokalnych i krajowych. Sama Trzebinia stanowi węzeł komunikacyjny – przebiega przez nią autostrada A4, a także droga krajowa nr 79 – obie stanowią arterie transportowe między konurbacją górnośląską a aglomeracją krakowską. W Trzebini bierze początek także droga wojewódzka nr 791, łącząca miasteczko między innymi z Olkuszem.

Rozwój firmy – Trzebinia i okolice

Bliskość dużych ośrodków miejskich, dobre połączenia w obrębie regionu i tutejsze bogactwo naturalne to ważne atuty inwestycyjne. Trzebinia to ważny ośrodek przemysłowy. Działają tu cementownie, rozwinięty jest przemysł petrochemiczny, energetyczny, tekstylny czy produkcji elementów budowlanych. 

Trzebinia należy do Krakowskiego Okręgu Przemysłowego. W miejscowości działają także strefy aktywności gospodarczej, między innymi na terenie byłych Zakładów Metalurgicznych “Trzebinia”, przy węźle autostrady A4 i w innych miejscach. Znaleźć można tu tereny przystosowane do inwestycji, przedsiębiorcom oferuje wsparcie także Chrzanowska Izba Gospodarcza. 

Zgodnie z REGON (stan w sierpniu 2020 r.) w mieście Trzebini zarejestrowanych jest 2256 podmiotów gospodarki narodowej, w tym: 

  • 2 duże firmy (sektor prywatny), zatrudniające od 250 do 999 osób,
  • 19 średnich podmiotów (11 z sektora prywatnego), o kadrze rzędu 50-249 osób,
  • 88 małych jednostek (71 prywatnych), obejmujących 10-49 pracowników,
  • 2147 mikropodmiotów (2107 w sektorze prywatnym) do 9 osób zatrudnionych.

Najwięksi pracodawcy w regionie to zakłady przemysłowe, jednak pod względem liczbowym najwięcej jednostek działających w Trzebini to firmy handlowe i zajmujące się naprawą pojazdów (25,6% spośród ogółu wszystkich zarejestrowanych podmiotów). Znaczny odsetek stanowią także przedsiębiorstwa budowlane (13,1%). Zakłady przetwórstwa przemysłowego stanowią 9,8% wszystkich podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w Trzebini. 

Praca – Trzebinia (małopolskie)

W okolicach Trzebini oferty pracy kierowane są do osób zarówno ze średnim, branżowym, jak i wyższym, specjalistycznym. Część mieszkańców miasta znajduje zatrudnienie w okolicznych miejscowościach – podejmowanie pracy także poza Trzebinią ułatwia możliwość szybkiego poruszania się po całym powiecie i regionie. 

Szukanie pracy w Trzebini warto zatem rozpocząć od sprawdzenia wyników Barometru zawodów, badania ukazującego zapotrzebowanie na przedstawicieli poszczególnych profesji we wszystkich powiatach i województwach w Polsce. 

W 2020 r. w powiecie chrzanowskim zanotowano dwie pozycje na liście zawodów deficytowych: mechanik pojazdów samochodowych i nauczyciel nauczania początkowego. Ponadto brakuje osób zajmujących się szeroko pojętym planowaniem przestrzennym, urbanistyką i budownictwem: architektów, urbanistów, geodetów, kartografów, geografów, geologów i meteorologów, inżynierów budownictwa, kierowników budowy, a także cieśli i stolarzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy. Lista zawodów deficytowych obejmuje łącznie 39 pozycji. W powiecie nie zanotowano żadnej profesji nadwyżkowej.