Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kłobucku
Kłobuck
praca stacjonarna
661 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Kłobuck
Ogłoszenie o naborze Nr 101643

Warunki pracy

- praca w siedzibie  Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kłobucku oraz na obszarze powiatu Kłobuckiego w godzinach od 7:30-15:30

- możliwe nietypowe godziny pracy lub dyżur w sytuacjach kryzysowych, wymagających działania IW

- praca administracyjno - biurowa z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń biurowych

-  używanie samochodów służbowych do wykonywania czynności  kontrolnych w terenie

Budynek Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Klobucku mieści się przy ul. Ks. Kar. Wyszyńskiego 15. Budynek nie jest przystosowany do osób z niepełnosprawnością. W budynku nie ma windy.

Zakres zadań

  • wykonywanie czynności związanych z profilaktyką i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt oraz ochroną zwierząt
  • przeprowadzanie dochodzeń epizootycznych
  • przeprowadzanie kontroli w nadzorowanych podmiotach oraz siedzibach stad utrzymujących zwierzęta
  • przygotowywanie decyzji administracyjnych, zaświadczeń
  • prowadzenie rejestrów i innej dokumentacji, sporządzanie sprawozdawczości
  • pobieranie prób do badań urzędowych
  • wystawianie świadectw zdrowia dla zwierząt
  • obsługa systemów informatycznych TRACES i Vetlink
  • wykonywanie innych zadań zleconych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii
  • współpraca z Wojewódzkim Inspektoratem Weterynarii w zakresie kompetencji

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe powiązane z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii ( dot. aplikacji lekarzy weterynarii))
  • prawo jazdy kat. B
  • umiejętność obsługi komputera
  • znajomość aktualnie obowiązujących przepisów w zakresie zdrowia i ochrony zwierząt oraz postępowania administracyjnego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe