Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Świeciu
Świecie
praca stacjonarna
475 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Świecie
Ogłoszenie o naborze Nr 112422

Warunki pracy

praca w urzędzie i poza siedzibą urzędu - na terenie powiatu świeckiego, samochód służbowy, wyjazdy służbowe, kontakt ze zwierzętami. Praca w siedzibie inspektoratu przy komputerze. Parking przy budynku inspektoratu. Brak wind. zatrudnienie na umowę o pracę, pierwsza umowa na 12 miesięcy, kolejna na czas nieokreślony. Praca w godzinach od 7:00 do 15:00

Zakres zadań

  • realizuje zadania z zakresu ochrony zdrowia zwierząt ze szczególnym uwzględnieniem posiadaczy świń,
  • przeprowadza dochodzenia epizootyczne
  • wystawia świadectwa zdrowia w obrocie krajowym, handlu i wywozie,
  • przeprowadza kontrole bioasekuracji gospodarstw wraz z prowadzeniem postępowań administracyjnych,
  • wypełnia zadania stanowiska wynikającego z planów gotowości zwalczania chorób zakaźnych w przypadku powołania Powiatowego Zespołu Kryzysowego.
  • prowadzi nadzór nad badaniami monitoringowymi chorób zakaźnych zwierząt
  • wykonuje czynności w zakresie obsługi gospodarstw w przypadku zagrożenia wystąpienia i wystąpienia ASF i HPAI

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terytorium RP
  • Znajomość przepisów prawnych w zakresie ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych oraz podstaw ustawy o służbie cywilnej i kodeksu postępowania administracyjnego
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B
  • Umiejętność obsługi komputera oraz oprogramowania biurowego w tym MS Office
  • ukończone Studium Specjalistyczne z zakresu epizootiologii i administracji weterynaryjnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy w zespole
  • kreatywność, rzetelność, terminowość
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy własnej oraz pracy pod presją czasu