Praca Radzyń Chełmiński

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 248

Praca w Radzyniu Chełmińskim

Radzyń Chełmiński jest miastem położonym w województwie kujawsko-pomorskim. Należy do powiatu grudziądzkiego i stanowi siedzibę miejsko-wiejskiej gminy. Radzynia Chełmińskiego na mapie kraju należy szukać na południowy-zachód od Grudziądza i północny-wschód od Torunia, na Pojezierzu Chełmińskim. 

Radzyń Chełmiński - atrakcje

Radzyń Chełmiński jest przyjaznym do życia miastem. Jak wygląda tutejszy rynek zatrudnienia? Do kogo kierowane są w Radzyniu Chełmińskim oferty pracy?

Radzyń Chełmiński – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Radzyń Chełmiński jest jednym z dwóch miast leżących w powiecie grudziądzkim (kolejne to Łasin). Stolicę powiatu stanowi Grudziądz, który jest oddzielną jednostką administracyjną. Dystans między Radzyniem Chełmińskim a Łasinem wynosi około 22 kilometrów, a żeby dostać się do Grudziądza, trzeba pokonać trasę o długości 20 kilometrów. 

Dość blisko Radzynia Chełmińskiego zlokalizowane są też między innymi Brodnica (36 kilometrów), Chełmża (41 kilometrów), Kwidzyn (48 kilometró), Toruń (65 kilometrów). Na infrastrukturę transportową Radzynia Chełmińskiego składają się drogi wojewódzkie nr 534, 538, 543, a także liczne trasy powiatowe i gminne.   

Radzyń Chełmiński jest niewielką miejscowością, i jeśli chodzi o zajmowany obszar, i populację. Rozciąga się na powierzchni 1,78 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Radzynia Chełmińskiego to z kolei 1,8 tys. osób. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 56, kod pocztowy 87-220 oraz oznaczenie rejestracji pojazdów CGR. 

Historia miasta sięga średniowiecza – jej świadectwem są zabytki Radzynia Chełmińskiego. Największą atrakcję turystyczną stanowią ruiny zamku krzyżackiego – monumentalnej, gotyckiej budowli wybudowanej na początku XIV wieku. Położony w Radzyniu Chełmińskim zamek nie zamyka jednak listy miejsc, które warto zobaczyć. Na uwagę zasługują także kościół św. Anny, również z początku XIV wieku, kaplica św. Jerzego czy otoczony parkiem Dwór Na Zielonym Wzgórzu. 

Rynek pracy, oferty pracy – Radzyń Chełmiński

Radzyń Chełmiński stanowi ośrodek handlowo-usługowy nastawiony na zaspokojenie potrzeb przede wszystkim mieszkańców miasta i gminy. W miejscowości rozwija się również przemysł – tutejsze zakłady produkują między innymi opakowania foliowe, styropian, odzież, okna i drzwi, akcesoria meblowe z tworzyw sztucznych. 

Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez GUS (stan na koniec marca 2021 r.), w Radzyniu Chełmińskim łącznie funkcjonuje 236 podmiotów gospodarki narodowej:

  • 234 mikro, zatrudniające maksymalnie 9 osób, 
  • 2 średniej wielkości, tworzące 50-249 miejsc pracy. 

Miasteczko tworzy ograniczony rynek pracy, dlatego szukając zatrudnienia, warto brać pod uwagę większy obszar, na przykład powiat. Jakie zatem jest zapotrzebowanie na pracowników w powiecie grudziądzkim? Cenną wskazówkę w tym zakresie stanowi Barometr zawodów – coroczne badanie wykonywane z polecenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

W 2021 r. w powiecie grudziądzkim największy zgłaszany przez pracodawców deficyt dotyczy kandydatów do pracy w charakterze masarzy/ przetwórców ryb. Lista profesji deficytowych jest jednak znacznie dłuższa. Są na niej:

  • pracownicy motoryzacji, branży elektromaszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, diagności samochodowi, mechanicy maszyn i urządzeń, monterzy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, operatorzy obrabiarek skrawających, 
  • pracownicy pozostałej produkcji przemysłowej – krawcy i pracownicy produkcji odzieży, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy przetwórstwa metali, spawacze, ślusarze, robotnicy obróbki drewna i stolarze, 
  • pracownicy budownictwa – brukarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, monterzy konstrukcji metalowych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, inspektorzy nadzoru budowlanego, inżynierowie budownictwa, 
  • pracownicy opieki zdrowotnej, pomocy społecznej – fizjoterapeuci i masażyści, lekarze, pielęgniarki i położne, pracownicy socjalni, 
  • pracownicy gastronomii – kucharze, piekarze, szefowie kuchni, 
  • pracownicy oświaty – nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli, nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, wychowawcy w placówkach oświatowych i opiekuńczych, 
  • pracownicy branży beauty – fryzjerzy, kosmetyczki, 
  • pracownicy innych branż – kierowcy autobusów, pracownicy służb mundurowych, pracownicy telefonicznej i elektronicznej obsługi klienta, ankieterzy, teleankieterzy, samodzielni księgowi.