Oferty Tygodnia

 • Biuro Tłumaczeń SUPERTŁUMACZ®
  Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziąc, Inowrocław, Brodnica, Świecie, Chełmno, Nakło nad Notecią, Rypin, Solec Kujawski, Chełmża, Lipno, Żnin, Ruchola, Wąbrzeźno, Golub-Dobrzyń, Aleksandrów Kujawski, Mogilno, Koronowo, Ciechocinek, Szubin
  40,00 - 60,00 zł netto (+VAT)/godz.
  Praca zdalna
  Rekrutacja online
  specjalista mid / senior / ekspert
  tymczasowa/dodatkowa
  kontrakt B2B
  14 godz.
  Obserwuj
 • Centrum Kształcenia Językowego The Point
  Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Lipno, Mogilno, Nakło nad Notecią, Radziejów, Rypin, Sępolno Krajeńskie, Świecie, Toruń, Tuchola, Wąbrzeźno, Włocławek
  specjalista junior / mid / senior
  pełny etat / część etatu
  umowa zlecenie / kontrakt B2B
  13 godz.
  Obserwuj

Praca Chełmno Najnowsze oferty pracy: 20

Praca w Chełmnie

Chełmno – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Liczba mieszkańców Chełmna wynosi mniej więcej 19,5 tys. osób. Miasto zajmuje powierzchnię 13,86 kilometra kwadratowego. Chcąc się tu dodzwonić, należy wybrać numer kierunkowy (+48) 56. Przesyłki do Chełmna adresowane są z kodem pocztowym 86-200. 

Chełmno jest stolicą powiatu chełmińskiego. Powiat rozciąga się na terenie o wielkości 527,62 kilometra kwadratowego, a jego populacja to 51,9 tys. mieszkańców. Prócz Chełmna (gminy miejskiej) w powiecie znajdują się wyłącznie gminy wiejskie – Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno i Unisław. Chełmno stanowi zatem jedyne miasto w obrębie powiatu, jego centrum administracyjne, gospodarcze, kulturalne i oświatowe. 

W Chełmnie znajdują się siedziby władz samorządowych: 

 • Urząd Miasta 
  Adres: ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno
  Telefon: 56 677 17 17
 • Urząd Gminy
  Adres: ul. Dworcowa 1, 86-200 Chełmno
  Telefon: 56 686 15 40
 • Starostwo Powiatowe
  Adres: ul. Harcerska 1, 86-200 Chełmno
  Telefon: 56 677 24 10

Miasteczko jest bardzo stare – uzyskało prawa miejskie już w XIII wieku. Do dziś zachwyca chełmska starówka z rynkiem, kamienicami i wieloma ciekawymi zabytkami, w tym wieloma wpisanymi do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Zachował się średniowieczny układ miasta, a także większość murów obronnych wraz z bramami: Grudziądzką, Merseburską, basztami Dominikańską, Prochową, Panieńską, Wieżą Mestwina. Warto zwiedzić takie zabytki Chełmna jak kościół Wniebowzięcia NMP, kościół Świętego Ducha, zespół klasztorny ss. Miłosierdzia, kościół św. Jakuba i Mikołaja, zwrócić uwagę na renesansowy ratusz, dawny spichlerz miejski, budynek poczty czy gmach LO nr 1 (dawniej Królewskiego Katolickiego Gimnazjum). 

Rynek pracy, oferty pracy – Chełmno

W Chełmnie funkcjonują łącznie 1823 podmioty gospodarki narodowej (źródło: REGON, koniec lutego 2021 r.). Są to:

 • 1741 mkropodmiotów tworzących 0-9 miejsc pracy, 
 • 61 małych podmiotów tworzących 10-49 miejsc pracy, 
 • 18 średnich podmiotów tworzących 50-249 miejsc pracy, 
 • 3 duże podmioty tworzące 250-999 miejsc pracy.

W Chełmnie rozwija się działalność związana z obsługą turystów – zakwaterowanie, gastronomia, handel i inne usługi. Działalność prowadzą tu także firmy budowlane i zakłady przemysłowe – producenci np. mebli, części do maszyn, zszywek tapicerskich i stolarskich, elektrycznych kotłów, wyrobów mięsnych, wyrobów metalowych i inni. 

Poziom bezrobocia w powiecie chełmińskim jest wysoki na tle województwa i kraju. W lutym 2021 r. stopa bezrobocia w powiecie wyniosła 13,6%, a w woj. kujawsko-pomorskim 9,3%. Wskaźnik ogólnopolski był w tym czasie na poziomie 6,5% (źródło: GUS).

PUP Chełmno

Walka z bezrobociem wciąż stanowi zatem ważne wyzwanie dla lokalnych władz. Osoby szukające zatrudnienia, doradztwa zawodowego i innych form wsparcia mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie. W lutym 2021 r. w rejestrze urzędu figurowało 2,3 tys. osób bezrobotnych. 

PUP Chełmno
Adres: ul. Świętojerska 1, 86-200 Chełmno
Telefon: 56 686 00 41, e-mail: chelmno@chelmno.praca.gov.pl

Wysoki poziom wskaźnika bezrobocia nie oznacza, że w mieście i powiecie nie ma ofert zatrudnienia. Poszukiwanie posady w tej okolicy warto zacząć od sprawdzenia corocznej prognozy zapotrzebowania na rynku pracy – Barometr zawodów. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie chełmińskim wskazano duży deficyt chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających kwalifikacje: tapicerów, cieśli i stolarzy budowlanych oraz lekarzy. 

Szukaj pracy w mieście