Praca Chełmża

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 352

Praca w Chełmży

Chełmża jest miejscowością leżącą w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie toruńskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba władz miejsko-wiejskiej gminy. Miasto zaliczane jest do aglomeracji bydgosko-toruńskiej. 

Życie kulturalne Chełmży organizują takie instytucje jak Chełmżyński Ośrodek Kultury, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Preisa, Miejska Izba Muzealna i inne. W miasteczku znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a także szkoła muzyczna I stopnia. 

Miasto stwarza dobre warunki do życia, a jak wygląda jego rynek zatrudnienia? Czy trudno o znalezienie w Chełmży pracy? Czytaj dalej i dowiedz się więcej na temat tutejszych warunków społeczno-gospodarczych. 

Chełmża – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Chełmża to niewielkie miasto, i jeśli chodzi o populacje, i powierzchnię. Liczba mieszkańców miasta wynosi około 14,4 tys. osób. Chełmża rozciąga się na obszarze 7,84 kilometra kwadratowego. Obowiązują  tu numer kierunkowy (+48) 56, kod pocztowy 87-140 i oznaczenie rejestracji pojazdów CTR. 

Chełmża jest jednym miastem powiatu toruńskiego. Stolicę powiatu stanowi oddalony o około 20 kilometrów Toruń (będący oddzielną jednostką administracyjną – miastem na prawach powiatu). Prócz miasta Chełmża, w powiecie toruńskim zlokalizowane są liczne gminy wiejskiej: Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka. Powiat zajmuje powierzchnię 1229,71 kilometra kwadratowego, a jego populacja to 108 345 tys. osób. 

Z Chełmży stosunkowo blisko też do takich miast jak: 

 • Bydgoszcz (45 kilometrów), 
 • Grudziądz (35 kilometrów), 
 • Chełmno (20 kilometrów). 

Miasteczko jest dobrze skomunikowane z regionem. Na zachód od Chełmży wiedzie droga krajowa nr 91. na infrastrukturę komunikacyjną miasta składają się też drogi wojewódzkie nr 551, 589, 649, a także liczne trasy lokalne. W Chełmży zatrzymują się też pociągi. 

Chełmża rozciąga się nad Jeziorem Chełmżyńskim, w okolicy o charakterze typowo wiejskim, wśród rozległych pól uprawnych. Samo miasteczko jest malownicze – znajduje się tu wiele ciekawych zabytków, takich jak gotycka konkatedra Świętej Trójcy, również gotycki kościół św. Mikołaja, neogotycki ratusz, wieża ciśnień, średniowieczna brama, liczne stare kamienice. 

Chełmża – firmy w liczbach wg REGON

Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (stan na koniec lutego 2021 r.) w Chełmży funkcjonuje łącznie 1226 podmiotów gospodarki narodowej. Są to jednostki różnej wielkości:

 • 1173 tworzą 0-9 miejsc pracy, 
 • 47 tworzy 10-49 miejsc pracy, 
 • 5 tworzy 50-249 miejsc pracy, 
 • 1 tworzy 250-999 miejsc pracy.  

Chełmża jest ośrodkiem handlowo-usługowym nastawionym na zaspokojenie potrzeb mieszkańców miasta i gminy. Działają tu również firmy budowlane, zakłady przemysłowe – między innymi producenci opakowań, wieszaków odzieżowych, wyrobów izolacyjnych, mebli, papieru toaletowego, a także cukrownia. 

Rynek pracy, oferty pracy – Chełmża

Stopa bezrobocia w powiecie toruńskim w lutym 2021 r. wyniosła 11,4%. Była zatem wyższa od wskaźnika wojewódzkiego – 9,3%, a także ogólnopolskiego – 6,5%. Osoby bezrobotne, szukające pracy lub innych form wsparcia zawodowego mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Toruńskiego:

 • PUP Toruń (dla powiatu toruńskiego)
  Adres: ul. Polna 115/115A, 87-100 Toruń
  Telefon: 56 659 53 70

W czasie szukania pracy warto zajrzeć do Barometru zawodów, corocznej prognozy zapotrzebowania na lokalnych, wojewódzkich i krajowym rynku pracy. Zgodnie z tym badaniem, w 2021 r. w powiecie toruńskim zanotowano deficyt kandydatów do podjęcia zatrudnienia w wielu branżach. Poszukiwani są:

 • z branży budowlanej – betoniarze i zbrojarze, cieśle i stolarze budowlani, dekarze i blacharze budowlani, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych w budownictwie, robotnicy budowlani, 
 • z motoryzacji, branży elektromaszynowej – blacharze i lakiernicy samochodowi, elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, mechanicy maszyn i urządzeń, mechanicy pojazdów samochodowych, operatorzy obrabiarek skrawających, spawacze, ślusarze,  
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – robotnicy obróbki drewna i stolarze, rzemieślnicy obróbki szkła i metali szlachetnych, tapicerzy, krawcy i pracownicy produkcji odzieży, 
 • z transportu – magazynierzy, kierowcy samochodów ciężarowych, 
 • z gastronomii – cukiernicy, kucharze, piekarze,  
 • z opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – lekarze, opiekunowie osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarki i położne, 
 • z branży beauty – fryzjerzy, 
 • z oświaty – nauczyciele szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych. 

Szukaj pracy w mieście