Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Nowym Mieście Lubawskim
Nowe Miasto Lubawskie
praca stacjonarna
358 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Nowe Miasto Lubawskie
Ogłoszenie o naborze Nr 119760

Warunki pracy

  • Praca od poniedziałku do piątku, praca w siedzibie urzędu i poza urzędem,

  • W przypadku likwidacji ognisk chorób zakaźnych konieczność pracy  w godzinach nadliczbowych oraz w dni wolne od pracy

  • Praca przy komputerze powyżej 4 godzin na dobę,

  • Wyjazdy służbowe, prowadzenie auta służbowego,

  • Obsługa urządzeń biurowych (kserokopiarka, drukarka, fax, skaner),

    Bariery architektoniczne

    Budynek dwukondygnacyjny, przy wejściu do budynku winda dla osób niepełnosprawnych, budynek wyposażony w toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, drzwi zewnętrzne i wewnętrzne o odpowiedniej szerokości, schody z poręczami po jednej stronie.

Zakres zadań

  • sprawuje nadzór w zakresie identyfikacji i rejestracji zwierząt
  • wykonuje kontrole administracyjne i kontrole na miejscu w zakresie wymogów wzajemnej zgodności
  • sprawuje nadzór nad warunkami utrzymania (dobrostanem) zwierząt gospodarskich w celu umieszczania na rynku tych zwierząt oraz nad miejscami gromadzenia, wystawami, konkursami z udziałem zwierząt oraz sklepami zoologicznymi
  • sprawuje nadzór na warunkami utrzymania (dobrostanem) drobiu
  • wykonuje zadania wynikające z ustawy w zakresie ochrony zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, w tym zadania z zakresu zwalczania afrykańskiego pomoru świń i kontroli bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących zwierzęta
  • prowadzi obsługę systemów internetowych (aplikacja IW-SIRZ, ZSZiK)
  • sporządza statystyki i sprawozdawczość z działalności Inspekcji Weterynaryjnej w zakresie realizowanych zadań

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości inspekcji weterynaryjnej ( udokumentowane dyplomem)
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w Inspekcji Weterynaryjnej (udokumentowane świadectwem pracy, zaświadczeniem)
  • Czynne prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii ( udokumentowane zaświadczeniem wystawionym przez Izbę Lekarsko-Weterynaryjną nie starszym niż do 30 dni) - dotyczy lekarzy weterynarii
  • Posiadanie prawa jazdy kategorii B (praktyczna umiejętność prowadzenia samochodu)
  • Umiejętność obsługi komputera - pakiet MS Office oraz Internet (udokumnetowane oświadczeniem, zaświadczeniem lub certyfikatem)
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Szkolenia, kursy z zakresu zdrowia i ochrony zwierząt lub specjalizacja z zakresu epizootiologii i administracji weterynaryjnej