Zobacz więcej ofert pracy

Inspektor weterynaryjny

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Brodnicy
Brodnica
praca stacjonarna
306 dni temu
Powiatowy Lekarz Weterynarii poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Brodnica
Ogłoszenie o naborze Nr 121773

Warunki pracy

  • Praca w godzinach od 7:00 do 15:00. Praca w siedzibie Inspektoratu oraz w terenie na obszarze powiatu, wyjazdy służbowe. Praca w biurze przy komputerze. Budynek jednopiętrowy, brak windy oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Pracownikom oferujemy:

  • stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę

  • dodatek za wieloletnią pracę od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastka”),

  • nagrody jubileuszowe,

  • jednozmianowy czas pracy

  • otwartą i przyjazną atmosferę w pracy,

  • pakiet socjalny: m.in. dofinansowanie do wypoczynku pracownika, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,

  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego na życie i zdrowie.

Zakres zadań

  • wykonuje czynności związane z zapobieganiem i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt, w tym ASF i HPAI;
  • kontrola przestrzegania przepisów o ochronie zwierząt, zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz identyfikacji i rejestracji zwierząt;
  • prowadzenie postępowań administracyjnych związanych ze stwierdzonymi naruszeniami wyżej wymienionych przepisów;
  • kontrola podmiotów wprowadzających na rynek zwierzęta lub produkty pochodzące z tych zwierząt, kontrola zwierząt umieszczanych na rynku, przeznaczonych do wywozu lub handlu i wystawianie świadectw zdrowia przez urzędowych lekarzy weterynarii;
  • przeprowadzanie dochodzeń epizootycznych;
  • prowadzenie nadzoru nad badaniami monitoringowymi chorób zakaźnych zwierząt;
  • pobieranie próbek do badań przewidzianych urzędowo;
  • sporządzanie sprawozdań z przeprowadzonych badan i kontroli, obsługa weterynaryjnego systemu informatycznego;
  • prowadzenie rejestrów podmiotów nadzorowanych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powiat brodnicki
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Znajomość podstawowych aktów prawnych związanych z działalnością Inspekcji Weterynaryjnej
  • Umiejętność biegłej obsługi komputera w środowisku MS Windows oraz MS Office
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe