Praca Golub-Dobrzyń

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 361

Praca w Golubiu-Dobrzyniu

Golub-Dobrzyń jest miejscowością zlokalizowaną w województwie kujawsko-pomorskim. Stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba władz powiatu golubsko-dobrzyńskiego oraz miejsko-wiejskiej gminy. 

Golub-Dobrzyń - warto zwiedzić

W miasteczku działają Dom Kultury, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna z kilkoma oddziałami. Kształcenie dzieci i młodzieży odbywa się na poziomie przedszkolnym, podstawowym i ponadpodstawowym (są tu między innymi licea ogólnokształcące, technika, szkoły branżowe, muzyczne, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna). Do dyspozycji mieszkańców jest też szkoła policealna dla dorosłych.  

Miasto leży w malowniczej okolicy – otaczają je lasy, jeziora i rozległe tereny wiejskie. Życie tutaj toczy się spokojniej niż w dużych ośrodkach miejskich, np. pobliskim Toruniu. Jakie warunki panują na golubsko-dobrzyńskim rynku pracy? Kto powinien zwrócić uwagę na tę miejscowość, szukając zatrudnienia w województwie kujawsko-pomorskim?

Golub-Dobrzyń – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Golub-Dobrzyń to centralne miasto powiatu golubsko-dobrzyńskiego. W powiecie znajdują się również miasto Kowalewo Pomorskie, a także wiele wsi. Dystans między Golubem-Dobrzyniem a Kowalewem Pomorskim wynosi około 13 kilometrów. 

Golub-Dobrzyń leży także blisko Torunia – centra obu miejscowości dzieli 36 kilometrów. Niedaleko zlokalizowane są też Chełmża (35 kilometrów) czy Brodnica (35 kilometrów).

Golub-Dobrzyń przecinają drogi wojewódzkie nr 534, 554, a także gminne i powiatowe. Na północ od miasta przebiega droga krajowa nr 15.  

Liczba mieszkańców Golubia-Dobrzynia wynosi 12,5 tys. osób. Miejscowość rozciąga się na terenie o wielkości 7,5 kilometra kwadratowego. Z kolei populacja powiatu to 45 tys. osób, a jego powierzchnia 613 kilometrów kwadratowych. 

W Golubiu-Dobrzyniu obowiązują:

 • numer kierunkowy (+48) 56, 
 • kody pocztowe 87-400 i 87-401, 
 • oznaczenie rejestracji pojazdów CGD. 

Ważniejsze instytucje samorządowe w mieście to:

 • Urząd Miasta Golub-Dobrzyń
  Adres: Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
  Telefon: 56 683 54 10
 • Urząd Gminy
  Adres: Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
  Telefon: 56 683 54 00
 • Starostwo Powiatowe
  Adres: Plac Tysiąclecia 25, 87-400 Golub-Dobrzyń
  Telefon: 56 683 53 80

Golub-Dobrzyń ma wielowiekowe dzieje. Miasto powstało z połączenia dwóch miejscowości położonych po przeciwległych stronach rzeki – Golubia i Dobrzynia nad Drwęcą. Do dziś zachwycają tutejsze zabytki np. XIV-wieczny zamek w Golubiu, pozostałości murów obronnych miasta, golubska starówka, kościół św. Katarzyny w Golubiu, kościół św. Katarzyny w Dobrzyniu i wiele innych. 

Rynek pracy, oferty pracy Golub-Dobrzyń 

Miasto stanowi największy ośrodek gospodarczy w powiecie. Zgodnie z REGON, rejestrem prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny (stan na koniec marca 2021 r.), w Golubiu-Dobrzyniu działa 1311 podmiotów gospodarki narodowej. Są to jednostki różnej wielkości:

 • 1249 mikro, zatrudniających maksymalnie 9 pracowników, 
 • 46 małych, o stanie zatrudnienia rzędu 10-49 osób, 
 • 14 tworzących 50-249 miejsc pracy, 
 • 1 duża, z liczbą pracowników rzędu 250-999 osób, 
 • 1 bardzo duża zatrudniająca co najmniej 1000 pracowników. 

Profil gospodarczy miasta cechuje duże zróżnicowanie. Prócz firm handlowo-usługowych rozwijają się tu między innymi budownictwo i przemysł. W Golubiu-Dobrzyniu działają na przykład producenci wsporników, paszy, mebli, okien i drzwi, artykułów z tworzyw sztucznych, elementów budowlanych i inni. 

Szukając pracy w Golubiu-Dobrzynie i sąsiednich miejscowościach, warto sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie na tutejszym rynku pracy. Oddaje je coroczne badanie wykonywane na zlecenie resortu pracy – Barometr zawodów. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie golubsko-dobrzyńskim zanotowano zbyt mało chętnych do podjęcia zatrudnienia:

 • z branży budowlanej – dekarzy i zbrojarzy, robotników budowlanych, 
 • z produkcji przemysłowej – krawców i pracowników produkcji odzieży, operatorów obrabiarek skrawających, spawaczy, ślusarzy, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, robotników obróbki drewna i stolarzy, 
 • z transportu – kierowców ciężarówek,  
 • z branży IT – grafików komputerowych, 
 • z gastronomii – kelnerów i barmanów, piekarzy, pomocy kuchennych, 
 • z edukacji, branży szkoleniowej – instruktorów nauki jazdy, nauczycieli języków obcych i lektorów, nauczycieli przedszkoli, 
 • z opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – lekarzy, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarek i położnych, psychologów i psychoterapeutów, 
 • z branży leśnej – robotników leśnych. 

Jednocześnie w powiecie zauważono zbyt dużo poszukujących pracy architektów krajobrazu, ogrodników i sadowników, operatorów maszyn rolniczych i ogrodniczych, rolników i hodowców oraz specjalistów technologii żywności i żywienia. Przedstawiciele tych profesji mogą nie znaleźć dla siebie ofert zatrudnienia lub zmagać się z nadmierną konkurencją na rynku pracy. 

Osoby szukające w Golubiu-Dobrzyniu pracy, rozglądające się za szkoleniami bądź potrzebujące innych form wsparcia zawodowego mogą rejestrować się w tutejszym urzędzie pracy:

PUP Golub-Dobrzyń

 • Powiatowy Urząd Pracy w Golubiu-Dobrzyniu 
  Adres: ul. Szosa Rypińska 26, 87-400 Golub-Dobrzyń
  Telefon: 56 683 52 31

Szukaj pracy w mieście