Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice
Kierownik biura controllingu operacyjnego

Energetyka Południe SA
Katowice
praca stacjonarna
6173 dni temu

Ogłoszenie numer: 32275, z dnia 2007-07-24

Energetyka Południe S.A. powstała 6 grudnia 2006 roku w rezultacie konsolidacji przedsiębiorstw sektora energetycznego Polski Południowej. Obejmuje swoim działaniem 17% powierzchni kraju i jest drugim producentem energii elektrycznej w Polsce. Holding jako całość zatrudnia prawie 20 tys. osób, a wartość jego rocznej sprzedaży to ok. 12 mld zł. W niedalekiej przyszłości Energetyka Południe S.A. planuje wejście na Giełdę Papierów Wartościowych.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: 8-07

Opis stanowiska

• Nadzór nad funkcjonowaniem departamentu controllingu operacyjnego; • Współudział w tworzeniu zasad budżetowania spółek; • Nadzór nad opracowaniem budżetów spółki; • Nadzór nad spójnością planów operacyjnych z celami strategicznymi; • Nadzór nad terminową realizacją raportów w zakresie stopnia realizacji planów operacyjnych; • Współpraca z pozostałymi departamentami controllingu; • Ścisła współpraca z departamentami księgowości; • Kreowanie informacji zarządczej; • Wykorzystanie wiedzy w zakresie rachunkowości, controllingu i finansów.

Wymagania

• Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne o specjalności finanse lub rachunkowość; • Co najmniej 5 lat doświadczenia w pracy w controllingu lub pionie ekonomicznym; • Biegła obsługa komputera w zakresie Word,Excel, PowerPoint oraz Internetu; • Znajomość języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym; • Znajomość zasad rachunkowości, finansów, kalkulacji kosztów; • Znajomość zasad controllingu, w szczególności w obszarze operacyjnym • Prawo jazdy kat. B • Umiejętność posługiwania się bazami danych do celów analitycznych • Zdolność analitycznego myślenia; • Zdolność szybkiego uczenia się; • Dokładność i rzetelność; • Umiejętność pracy w zespole.

Oferujemy

• Możliwość pracy w Spółce, która będzie zarządzać jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce, • Atrakcyjne warunki zatrudnienia.