Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Mazowieckie Warszawa
Kierownik samodzielnego laboratorium

Główny Urząd Miar w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1684 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 53639

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych. Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu. Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, zagrożenie korupcją, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach, praca w laboratorium.
W budynku znajduje się winda, są także łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakres zadań

  • kierowanie pracą Samodzielnego Laboratorium Masy, w tym kierowanie zespołami (pracowniami) wraz z podległymi osobami zarządzającymi, zapewnienie właściwego wykorzystanie wiedzy i czasu pracy pracowników, sprawowanie nadzoru nad zgodnym z przepisami i terminowym wykonywaniem przez pracowników powierzonych im zadań i obowiązków oraz nad dyscypliną pracy
  • nadzorowanie i udział w pracach badawczo-rozwojowych związanych z opracowywaniem i doskonaleniem metod pomiarowych oraz wzorców jednostek miar, uwzględniając wytyczne i rekomendacje zawarte w dokumentach programowych, wieloletnich planach działań państwa oraz organizacji międzynarodowych, a także aktualnych dokumentach: program działań metrologii i cele strategiczne GUM
  • udział, we współpracy z krajowymi lub zagranicznymi instytucjami metrologicznymi, w pracach związanych z porównaniami międzynarodowymi i krajowymi
  • nadzorowanie procesu przygotowywania materiałów dotyczących strategii i rozwiązań systemowych z zakresu działania Laboratorium, odnoszących się do wdrażania zaleceń Generalnej Konferencji Miar, zakresu działania administracji miar, szkoleń, polityki kadrowej, dostosowania zakresu działania administracji miar do dynamicznie zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych
  • prowadzenie i nadzorowanie spraw związanych z transferem wiedzy metrologicznej w dziedzinie masy, w tym w szczególności przygotowywanie referatów i artykułów na konferencje krajowe i międzynarodowe oraz prowadzenie szkoleń specjalistycznych
  • reprezentowanie GUM w pracach komitetów technicznych i grup roboczych organizacji międzynarodowych: CIPM, BIPM, EURAMET, OIML, ISO/REMCO, WELMEC, COOMET, IMEKO
  • nadzorowanie prac metrologicznych (wzorcowania, ekspertyzy, badania, oceny punktów legalizacyjnych, itp.) oraz dokonywanie merytorycznej oceny prac wykonanych przez podległych pracowników
  • koordynowanie prac związanych z systemem zarządzania Laboratorium oraz udział w audytach wzajemnych („peer review”)

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w dziedzinie nauk ścisłych lub nauk technicznych

doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego 5 lat doświadczenia w pracy w laboratorium lub w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych lub w administracji miar
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiający pisanie pism, rozumienie tekstów fachowych oraz wypowiadanie się na tematy związane z wykonywaną pracą
  • wiedza specjalistyczna z dziedziny masy
  • znajomość problematyki szacowania niepewności pomiarów
  • znajomość ustawy „Prawo o miarach” i aktów wykonawczych
  • wiedza z zakresu metrologii ogólnej, naukowej, przemysłowej
  • znajomość norm PN-EN/ISO 17025 lub 17065
  • umiejętność sporządzania ocen, analiz i prognoz
  • umiejętność analitycznego myślenia i syntezowania informacji
  • umiejętność koncepcyjnego rozwiązywania problemów metrologicznych
  • umiejętność kierowania zespołem
  • umiejętność podejmowania decyzji i odpowiedzialności
  • umiejętność prezentacji i wystąpień publicznych
  • umiejętność strategicznego myślenia
  • umiejętności: współpracy, komunikacji, argumentacji, organizacji pracy, zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przygotowanie naukowe zgodne z profilem - stopień naukowy doktora
  • znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • umiejętność prowadzenia szkoleń
  • znajomość podstaw programowania w różnych aplikacjach komputerowych, w szczególności LabVIEW; język C++
  • znajomość metodyki badań i pracy laboratoriów innych NMI
  • znajomość norm PN-EN/ISO 17034, 17043
  • 3 lata doświadczenia w pracy w laboratorium w dziedzinie masy lub w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych w dziedzinie masy lub w zarządzaniu zespołem