Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Toruń Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 470

Praca w Toruniu

Toruń – stolica województwa kujawsko-pomorskiego, pierników i Kopernika. Miasto wyróżnia się w regionie liczbą dużych przedsiębiorstw. Ze względu na swój zabytkowy charakter stanowi atrakcję turystyczną i ma duży udział w rozwoju gospodarki lokalnej.

Choć to nadwiślańskie miasto zajmuje niemałą powierzchnię 115,72 km², nie ma w nim dzielnic – rada miasta wyznaczyła natomiast 24 części, a taki podział służy głównie do działań urzędowych. Toruń, ze względu na swoje położenie, jest dobrze skomunikowany. Znajduje się na linii Transeuropejskiego Korytarza Transportowego, który prowadzi z Gdańska, przez Cieszyn, Słowację i Czechy aż na Bałkany. Droga krajowa nr 91, droga ekspresowa nr S-10 i autostrada A1 dają możliwość łatwego i szybkiego przemieszczania się w inne części Polski.

Kopernik, astronomia i pierniki toruńskie bezsprzecznie kojarzą się z miastem, z czego korzystają przedsiębiorstwa w branży turystycznej i gastronomicznej. Jakie są największe atrakcje turystyczne Torunia? Ich wyliczenie należy zacząć od trzech średniowiecznych dzielnic: Starego Miasta, Nowego Miasta oraz Zamku Krzyżackiego. Ten zespół miejski znalazł się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zachowany przez wieki w niemal niezmienionym kształcie układ przestrzenny z bramami, basztami, murami obronnymi i ruinami zamku, pozwala spacerowiczom przenieść się w zamierzchłe dzieje, a jednocześnie korzystać z dobrodziejstw współczesności – w zabytkowych ceglanych kamienicach mieści się wiele restauracji i kawiarni.

Stare miasto w Toruniu, średniowieczna historia i gotyckie budowle to nie wszystko, czym okolica przyciąga zwiedzających. Włodarze inwestują w infrastrukturę i zaplecze sportowe, na które składa się ponad 300 różnorodnych obiektów. Zielone tereny parków, ogrodów i lasów otaczają miasto, zachęcają do rekreacji i aktywności, wśród których są np. rejsy statkami po Wiśle, spływy kajakowe. Wizyta w Planetarium w Toruniu i obserwatorium astronomicznym zagwarantuje dzień pełen atrakcji zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Spragnieni kulturalnych wrażeń mieszkańcy i przyjezdni mogą wybierać spośród bogatej oferty instytucji. W mieście działa pięć teatrów, dziesięć centrów kultury, kina, galerie sztuki, a także siedem muzeów. Najstarsze – Muzeum Okręgowe powołano w 1861 r. i obecnie proponuje miłośnikom historii bogatą ofertę wydarzeń, warsztatów, wystaw czasowych i stałych w sześciu oddziałach. Do odwiedzenia jest m.in. Ratusz Staromiejski, Dom Mikołaja Kopernika czy Muzeum Toruńskiego Piernika. Miasto wydaje się zatem świetnym wyborem na weekendowy i dłuższy urlop.

W Toruniu liczba mieszkańców wynosi 189 201, z czego zameldowanych na pobyt czasowy – 8170 (źródło: ewidencja ludności UMT, stan z 31.12.2019 r.). Sporą część stanowią młodzi ludzie, którzy zdecydowali się na studia w Toruniu. Poza Uniwersytetem Mikołaja Kopernika swoją ofertą edukacyjną przyciągają trzy uczelnie niepubliczne i seminarium, a seniorzy mogą realizować swoje pasje w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. By wesprzeć najlepszych żaków, miasto finansuje stypendia dla studentów toruńskich uczelni wyższych, a pięcioro najlepszych absolwentów w każdym roku akademickim – w ramach programu „Mieszkanie dla absolwenta” przez pięć kolejnych lat może, pracując w mieście, mieszkać bez opłat za wynajęcie lokum.

Jak zostało wspomniane na wstępie, Toruń na mapie Polski zajmuje centralne miejsce i jest dobrze skomunikowany z innymi częściami kraju, co sprzyja inwestycjom. Rozwija się tu przede wszystkim turystyka, która stanowi silną materię w rozwoju regionu i rynku pracy. Miasto Kopernika i pierników z roku na rok przyciąga coraz więcej zagranicznych turystów. Podczas wizyty korzystają z usług hotelowych, gastronomicznych, a także kulturalnych i rozrywkowych. Przedsiębiorcy poszerzają ofertę turystyczną, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych odwiedzających.

Handel i usługi to kolejna gałąź, w której pracę w Toruniu mogą z powodzeniem znaleźć mieszkańcy miasta. Hiper- i supermarkety ogólnospożywcze, galerie handlowe, a także specjalistyczne sklepy wielkopowierzchniowe np. sportowe, czy elektroniczne oraz targowiska miejskie to jeden z filarów tutejszej gospodarki.

W Toruniu każdego roku odbywa się kongres gospodarczy – cykl spotkań ekonomiczno-gospodarczych. Poruszane są tematy związane z rozwojem gospodarczym miasta tj. energetyką, odnawialnymi źródłami energii, bankowością czy służbą zdrowia.

Jeśli chodzi o możliwości zatrudnienia, to praca w Toruniu od zaraz czeka przede wszystkim na przedstawicieli służby zdrowia – lekarzy, pielęgniarki i położne oraz kierowców samochodów i ciężarowych i ciągników siodłowych (wg badania Barometr Zawodów na 2020 r.) W powyższych profesjach notuje się największy deficyt kadry o odpowiednich kwalifikacjach, ale wakaty znaleźć można też w innych branżach. Studenci najczęściej pracują w turystyce i centrach sprzedażowych. Absolwenci i specjaliści oraz managerowie wybierają branże związane z przemysłem, usługami i IT. Na fachowców i rzemieślników zapotrzebowanie jest stałe.