Praca Inowrocław

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 349

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  3 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   kujawsko-pomorskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  3 godz.

Praca w Inowrocławiu

Inowrocław to miasto leżące w południowej części województwa kujawsko-pomorskiego. Pełni funkcję lokalnego ośrodka administracyjnego – siedziby władz powiatu inowrocławskiego oraz wiejskiej gminy Inowrocław. Na mapie kraju miejscowości należy szukać na południowy-zachód od Torunia i na południe od Bydgoszczy.

Miasto stwarza dobre warunki mieszkaniowe, a czy łatwo o znalezienie w nim zatrudnienia? Kto ma największe szanse na pracę w Inowrocławiu? Oto garść podstawowych społeczno-gospodarczych informacji na temat tej miejscowości, przydatnych dla osób chcących związać się zawodowo z Kujawami.

Inowrocław – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Inowrocław to jedno z największych i najprężniej rozwijających się miast w regionie. Zajmuje powierzchnię 30,42 kilometra kwadratowego. Liczba mieszkańców Inowrocławia wynosi z kolei około 72,6 tys. osób. To daje stosunkowo wysoką gęstość zaludnienia, przekraczającą 2385 osób na kilometr kwadratowy. 

W Inowrocławiu obowiązuje numer kierunkowy (+48) 52. Tutejsze samochody i motocykle można rozpoznać po literach CIN na tablicach rejestracyjnych. 

Inowrocław jest gminą miejską i zarazem stolicą powiatu inowrocławskiego. W powiecie znajdują się też miasta: Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica i Pakość, a także wiele wsi. Powiat rozciąga się na terenie o wielkości 1224,94 kilometra kwadratowego, który zamieszkuje 159,8 tys. osób. 

W Inowrocławiu znajdują się takie instytucje jak:

 • Urząd Miasta
  Adres: al. Ratuszowa 36, 88-100 Inowrocław
  Telefon: 52 355 53 00
 • Urząd Gminy 
  Adres: ul. Królowej Jadwigi 43, 88-100 Inowrocław
  Telefon: 52 357 02 51
 • Starostwo Powiatowe
  Adres: Ratuszowa 36/38, 88-110 Inowrocław
  Telefon: 52 359 21 00

Inowrocław cechuje rozbudowana infrastruktura transportowa. Obwodnicę miasta tworzy droga krajowa nr 25, zapewniająca bezpośrednie połączenie z takimi miastami jak Bydgoszcz i Konin. Do stolicy powiatu inowrocławskiego wiedzie również droga krajowa nr 15 – trasą tą można szybko dostać się np. do Torunia, Brodnicy czy Ostródy. Gęsta jest tu także sieć dróg wojewódzkich (nr 251, nr 252), powiatowych i gminnych. W Inowrocławiu funkcjonują ponadto stacje kolejowe (realizowane są połączenia regionalne i ogólnopolskie, np. z Chorzowem, Trójmiastem czy Poznaniem). 

Większe miasta w regionie zlokalizowane stosunkowo blisko Inowrocławia to:

 • Toruń – 37 kilometrów,
 • Żnin – 43 kilometry, 
 • Bydgoszcz – 44 kilometry, 
 • Włocławek – 65 kilometrów, 
 • Gniezno – 70 kilometrów,
 • Konin – 72 kilometry.

Inowrocław ma długie dzieje – uzyskał prawa miejskie w pierwszej połowie XIII wieku. Do dziś zachowało się wiele wspaniałych zabytków. Warto zwiedzić chociażby tutejsze gotyckie kościoły – pw Imienia Najświętszej Maryi Panny i pw. św. Mikołaja, a także kościoły neoromańskie – pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Inowrocławiu, pw. Świętego Krzyża. Uwagę zwraca też neogotycki gmach Urzędu Miejskiego, liczne zabytkowe kamienice.

W Inowrocławiu zawsze dzieje się coś ciekawego. O bogatą ofertę kulturalną miasta dbają takie instytucje jak Inowrocławski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka, Kujawskie Centrum Kultury, Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, Muzeum im. J. Kasprowicza, Teatr Miejski, Sala Wystawa Solnictwa i inne jednostki. W mieście odbywają się koncerty, festiwale, spotkania, np. Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych Arlekinada czy Ino-Rock Festival.

Do Inowrocławia chętnie przyjeżdżają również kuracjusze – miasto jest bowiem znanym uzdrowiskiem z 85-hektarowym, usłanym kwiatami Parkiem Solankowym.

Rynek pracy, oferty pracy – Inowrocław

Profil gospodarczy miasta cechuje duże zróżnicowanie. Rozwijają się tu sektory handlowo-usługowy, uzdrowiskowo-turystyczny. W mieście nie brakuje też zakładów przemysłowych. Inowrocławskie firmy produkują na przykład opakowania, meble, paszę, odzież, wyroby z gumy, pojazdy szynowe i samochodowe. 

Zgodnie z rejestrem REGON (źródło: GUS, stan na koniec marca 2021 r.) w Inowrocławiu funkcjonuje łącznie 6870 podmiotów gospodarki narodowej, w tym:

 • 6570 mikro (0-9 miejsc pracy), 
 • 225 małych (10-49 miejsc pracy), 
 • 64 średnie (50-249 miejsc pracy), 
 • 9 dużych (250-999 miejsc pracy),  
 • 2 bardzo duże (co najmniej 1000 miejsc pracy). 

Duża liczba zakładów pracy z różnorodnych branż generuje ogromne zapotrzebowanie na pracowników. Inowrocław przyciąga osoby szukające zatrudnienia z całego powiatu. Kto ma największe szanse na etat i do kogo są najczęściej kierowane w Inowrocławiu oferty pracy?

Wskazówką na ten temat może być Barometr zawodów, ogólnopolskie, cykliczne badanie ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach zatrudnienia. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie inowrocławskim eksperci rynku pracy prognozują duży deficyt chętnych do pracy zarazem mających kwalifikacje dekarzy i blacharzy budowlanych, masarzy i przetwórców ryb oraz diagnostów samochodowych. Braki kadrowe zgłaszane są też przez firmy z branż medycznej, edukacyjnej, finansowej, IT, gastronomicznej, transportowej. O etat nietrudno w zakładach przemysłowych, firmach budowlanych i przedsiębiorstwach z wielu innych branż. 

Inowrocław - PUP

Osoby bezrobotne, szukające szkoleń, chcące skorzystać z zasiłku bądź innych form wsparcia zawodowego, mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Inowrocławiu.

 • PUP Inowrocław
  Adres: ul. Mątewska 17, 88-100 Inowrocław
  Telefon: 52 359 24 00

Szukaj pracy w mieście