Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice Makler Katowice
Makler Giełd Towarowych

TAURON Polska Energia S.A.
Katowice
praca stacjonarna
4528 dni temu

TAURON Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która jest drugim co do wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce, największym dystrybutorem energii oraz jednym z największych jej sprzedawców. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 17 proc. powierzchni kraju, zatrudnia ok. 28 tys. osób i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. Od czerwca 2010 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: 1_01_2012

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe;
  • Znajomość zagadnień dotyczących sektora energetycznego krajowego i europejskiego;
  • Znajomość zagadnień oraz doświadczenie w zakresie handlu energią elektryczną (w szczególności spekulacja produktami futures i forwards), alternatywnie handel innymi towarami lub handel na Giełdzie Papierów Wartościowych;
  • Wiedza na temat korelacji danych makroekonomicznych, kapitałowych, politycznych i regulacyjno – prawnych w kontekście funkcjonowania rynku energii elektrycznej, paliw i praw do emisji CO2;
  • Umiejętność budowania poprawnych relacji z partnerami negocjacyjnymi;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

Mile widziane:

  • Licencja maklera giełd towarowych, licencja maklera papierów wartościowych, licencje giełd europejskich: EEX, EPEX;
  • Znajomość prawa energetycznego i aktów wykonawczych do niego, ogólnych regulacji związanych z funkcjonowaniem krajowego rynku energii a także wybranych rynków europejskich;
  • Znajomość zagadnień rynku walutowego FOREX (lub innych platform OTC na rynku walutowym) w zakresie związanym z terminowym obrotem na rynku energii elektrycznej oraz rynku praw do emisji CO2 i związanego z nim ryzyka kursowego.
Zakres obowiązków:
  • Realizacja obrotu energią elektryczną na krajowym rynku energii  w zakresie działalności hedgingowej, spekulacji oraz arbitrażu na dostępnych platformach handlu, giełdach i w bezpośrednich kontaktach z przedsiębiorstwami energetycznymi, w szczególności w zakresie negocjowania, zawierania i podpisywania porozumień transakcyjnych. Obrót produktami z dostawą fizyczną oraz instrumentami finansowymi i pochodnymi w zakresie energii elektrycznej;
  • Obrót (spot i rynek terminowy) na europejskich rynkach energii elektrycznej (wybrane giełdy energii oraz OTC) w zakresie spekulacji oraz arbitrażu. Zabezpieczanie kursu PLN w kontekście zawieranych transakcji na zagranicznym terminowym rynku energii elektrycznej i produktów pochodnych;
  • Uczestniczenie w tworzeniu  analiz rynków energii elektrycznej oraz opracowywanie strategii działań dla operacji handlowych;
  • Uczestniczenie w przygotowaniu i bieżącej aktualizacji umów na sprzedaż energii elektrycznej z podmiotami aktywnie uczestniczącymi w obrocie energią elektryczną na rynku Polskim i zagranicznym. Uczestniczenie w przygotowaniu i bieżącej aktualizacji dokumentów związanych z uczestnictwem w giełdach i platformach obrotu energią elektryczną.
Oferujemy:
  • Ciekawą pracę w dynamicznym zespole.
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia.
  • Pracowniczy Program Emerytalny.
  • Możliwość pracy w Spółce, która zarządza jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.
Prosimy o dopisanie klauzuli: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych przy realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie Danych Osobowych (DZ.U. nr 133, poz. 883)