Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice Makler Katowice
Makler Giełd Towarowych

TAURON Polska Energia S.A.
Katowice
praca stacjonarna
3802 dni temu

Grupa TAURON to druga co do wielkości zintegrowana grupa energetyczna w Polsce kontrolująca pełen łańcuch wartości, począwszy od wydobycia węgla aż po sprzedaż energii elektrycznej do klientów końcowych. Obejmuje swoim działaniem 18 % powierzchni kraju na terenie pięciu województw. Grupa TAURON to jeden z największych podmiotów gospodarczych w kraju oraz największy sprzedawca i dystrybutor energii elektrycznej. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, Kopalnia Wapienia Czatkowice, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w Grupie TAURON notowaną od 2010 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w ramach WIG20 – indeksu największych spółek giełdowych.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: TPE_2013_11_04

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe,
  • Powyżej 5 lat pracy na stanowisku związanym z handlem gazem ziemnym na rynku hurtowym;
  • Licencja maklera giełd towarowych;
  • Znajomość zagadnień dotyczących handlu gazem oraz sektora gazowego krajowego i europejskiego. Znajomość prawa energetycznego i aktów wykonawczych do niego, ogólnych regulacji związanych z funkcjonowaniem krajowego rynku gazu a także na rynkach europejskich;
  • Znajomość zagadnień związanych handlem gazem na wybranych rynkach;
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Biegła znajomość pakietu MS Office.
  • Otwartość na zmiany, nowości, udoskonalenia i nowe rozwiązania;
  • Umiejętność przekazywania informacji w sposób logiczny, jasny i zrozumiały;
  • Umiejętność analizowania informacji, dokonywania ich weryfikacji i krytycznej oceny;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Wiedza na temat wpływu instytucji zewnętrznych na Spółkę i jej działalność;
  • Umiejętność podejmowania racjonalnych decyzji przy ograniczonej ilości danych lub w krótkim czasie;
  • Umiejętność oceny sytuacji i dostosowanie się do zmiennych okoliczności;
  • Umiejętność dostrzegania potencjalnych ryzyk i ich niwelowania;
  • Umiejętność monitorowania poziomu satysfakcji partnera w relacjach handlowych;
  • Umiejętność efektywnego wykorzystywania posiadanej wiedzy merytorycznej i doświadczenia zawodowego;
  • Umiejętności negocjacyjne;
  • Wykazywanie zaangażowania i samodzielność w podejściu do obowiązków służbowych;
  • Wiedza z zakresu otoczenia biznesowego;
  • Wiedza ekonomiczna z zakresu prowadzenia działalności handlowej oraz wiedza formalno-prawna dotycząca zawierania transakcji handlowych i umów;
  • Terminowość i samodyscyplina;
  • Opanowanie w sytuacjach stresowych;
  • Dbałość o rzetelność i jakość realizowanych zadań i usług;
  • Pomysłowość w podejściu do rozwiązywanych problemów.

Mile widziane:

  • Licencje giełd europejskich: EEX;
  • Znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie;
  • Doświadczenie na stanowisku związanym z handlem gazem ziemnym na rynku hurtowym;
Zakres obowiązków:
  • Realizacja obrotu gazem na krajowym rynku energii w zakresie działalności hedgingowej, spekulacji oraz arbitrażu na giełdzie i w bezpośrednich kontaktach z przedsiębiorstwami energetycznymi, w szczególności w zakresie negocjowania, zawierania i podpisywania porozumień transakcyjnych;
  • Obrót produktami z dostawą fizyczną oraz instrumentami finansowymi i pochodnymi w zakresie gazu ziemnego;
  • Obrót (spot i rynek terminowy) na wybranych hubach europejskich w zakresie spekulacji oraz arbitrażu. Zabezpieczanie kursu PLN w kontekście zawieranych transakcji i produktów pochodnych;
  • Prowadzenie procesu zgłoszeń do Operatorów Systemu Przemysłowego i Dystrybucyjne oraz obsługa platformy aukcyjnej na zdolności przesyłowe;
  • Uczestniczenie w tworzeniu analiz rynków gazu oraz opracowywanie strategii działań dla operacji handlowych;
  • Uczestniczenie w przygotowaniu i bieżącej aktualizacji umów gazowych z podmiotami aktywnie uczestniczącymi w obrocie gazem na rynku OTC polskim i zagranicznym. Uczestniczenie w przygotowaniu i bieżącej aktualizacji dokumentów związanych z uczestnictwem w giełdach i platformach.
Oferujemy:
  • Ciekawą, rozwijającą, twórczą pracę w dynamicznym zespole;
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia;
  • Pracowniczy Program Emerytalny;
  • Możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce.