Zobacz więcej ofert pracy

Oficer portu

Urząd Morski w Gdyni
Gdańsk
praca stacjonarna
1000 dni temu
Dyrektor Urzędu Morskiego poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Gdańsk
Ogłoszenie o naborze Nr 80042

Warunki pracy

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań: - praca w terenie - nietypowe godziny pracy (równoważny system czasu pracy) - zagrożenie korupcją - permanentna obsługa klientów zewnętrznych Czynniki szkodliwe dla zdrowia: - praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie Warunki uciążliwe: - zmienne warunki atmosferyczne praca w terenie Narzędzia i materiały pracy: - komputer Infrastruktura - bariery architektoniczne: - brak windy - brak podjazdu - brak schodołazu - toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych - drzwi odpowiedniej szerokości - miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych

Zakres zadań

  • monitorowanie ruchu statków w porcie i na redzie oraz wydawanie zezwolenia na ruch w porcie oraz wejście lub wyjście statku z portu
  • sprawowanie nadzoru w zakresie spełniania warunków korzystania przez statki z usług pilotowych, usług holowniczych i pomocy cumowników
  • przeprowadzanie kontroli podczas dokonywanych obchodów w granicach portu i obiektów portowych oraz przeprowadzanie interwencji w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa w porcie
  • przeprowadzanie kontroli stwierdzającej zapewnienie warunków bezpiecznej obsługi przeładunku materiałów niebezpiecznych
  • przeprowadzanie kontroli podczas dokonywanych obchodów w granicach portu i obiektów portowych oraz podejmowanie niezbędnych działań w przypadku wystąpienia zanieczyszczenia nabrzeży i wód portowych
  • podejmowanie niezbędnych działań w przypadku wystąpienia zagrożenia bezpieczeństwa w porcie i na redzie oraz wsparcie informacyjne w trakcie akcji ratowniczych, przeciwsztormowych, przeciwlodowych i likwidacji rozlewów
  • dokonywanie zapisów w dzienniku portowym
  • wykonywanie czynności dochodzeniowych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy na statku w dziale pokładowym
  • dyplom na poziomie operacyjnym w dziale pokładowym
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie operacyjnym
  • świadectwo ogólne lub ograniczone operatora GMDSS (GOC, ROC)
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (A2 wg ESOKJ)
  • znajomość przepisów dotyczących bezpieczeństwa morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony żeglugi i portów morskich w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów portowych w zakresie wykonywanych zadań
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony środowiska morskiego w zakresie wykonywanych zadań
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • dyplom na poziomie zarządzania w dziale pokładowym
  • prawo jazdy kategorii B
  • świadectwo przeszkolenia w zakresie wykorzystania radaru i ARPA na poziomie zarządzania
  • przeszkolenie w zakresie obsługi ekstranetowej aplikacji Systemu Wymiany Informacji Bezpieczeństwa Żeglugi (SWIBŻ)
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)