Zobacz więcej ofert pracy

Podreferendarz

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1281 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 69332

Warunki pracy

Praca przy komputerze wymagająca wymuszonej pozycji ciała - powyżej 4 godzin dziennie. Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, faks. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach w zakresie podjazdu oraz toalet. W budynku nie ma windy. Oświetlenie w pomieszczeniach naturalne i sztuczne. Temperatura w pomieszczeniach nie mniejsza niż 18° Celsjusza z wentylacją grawitacyjną i klimatyzacją.

Zakres zadań

  • Analizowanie zgromadzonego materiału;
  • Przygotowywanie dokumentacji zarejestrowanego naruszenia umożliwiającej sporządzenie wniosku o ukaranie do sądu, nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego, względnie zastosowania środka oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia;
  • Weryfikowanie danych w oparciu o dostępne bazy przed merytorycznym zakończeniem sprawy;
  • Współpracowanie z innymi organami (urzędami) w zakresie niezbędnym do uzyskania materiału dowodowego do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu oraz w przekazywaniu materiałów w sprawach o wykroczenia i przestępstwa zgodnie z właściwością
  • Nakładanie grzywny w drodze mandatów karnych, po ustaleniu sprawcy wykroczenia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów z zakresu: prawo o ruchu drogowym, kodeks wykroczeń, kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, kodeks postępowania karnego, o ochronie informacji niejawnych oraz ochrony danych osobowych;
  • Swobodne posługiwanie się aplikacjami pakietu MS Office (Word, Excel) oraz pocztą elektroniczną;
  • Kompetencje: orientacja na klienta, umiejętność sprawnej organizacji pracy, umiejętność współpracy w zespole, komunikatywność, sumienność, odpowiedzialność;
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość ustawy o transporcie drogowym.