Zobacz więcej ofert pracy

Pracownik / Animator wycieczek

Uniwersytet Wrocławski
Białków (pow. wołowski, gm. Wińsko)
specjalista (mid)
pełny etat
umowa o pracę
praca stacjonarna
392 dni temu

Uniwersytet Wrocławski ogłasza konkurs na stanowisko pracownika animatora wycieczek w Ośrodku Edukacji Astronomicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Białkowie

Miejsce pracy: Białków (pow. wołowski, gm. Wińsko)
Nr ref.: pracownik animator OEA

Nazwa stanowiska: pracownik animator wycieczek

Liczba etatów: 1

Wymiar etatu: pełny

Miejsce pracy: Ośrodek Edukacji Astronomicznej Uniwersytetu Wrocławskiego w Białkowie, Białków 9, gm. Wińsko.

Główne obowiązki:
  • Nadzór i animowanie zwiedzania OEA przez grupy zorganizowane młodzieży szkolnej (grupy szkolne) oraz turystów indywidualnych.
  • Prowadzenie wykładów, pokazów, demonstracji i innych form działań edukacyjnych z dziedziny astronomii oraz pokrewnych nauk ścisłych przy wykorzystaniu zasobów Ośrodka.
  • Prowadzenie praktycznych pokazów i warsztatów obserwacyjnych z zakresu astronomii dla członków grup miłośniczych i uczestników kursów.
  • Prowadzenie pokazów z wykorzystaniem infrastruktury OEA.
  • Przygotowywanie nowych treści edukacyjnych (wykładów, pokazów, programów emitowanych w planetarium itp.).
  • Rozbudzanie w uczestnikach zajęć zainteresowania nauką oraz pozytywnego postrzegania nauki i instytucji naukowych.
  • Udział w akcjach promocyjnych i pro-sprzedażowych OEA oraz pomoc w tworzeniu treści na stronę www oraz w mediach społecznościowych.
  • Tworzenie pozytywnego wizerunku Uniwersytetu Wrocławskiego jako nowoczesnej i kreatywnej uczelni badawczej.
Wymagania konieczne:
  • Wykształcenie wyższe z zakresu astronomii, fizyki, matematyki lub geografii, co najmniej na poziomie licencjatu.
  • Szeroka wiedza z dziedziny astronomii i nauk pokrewnych.
  • Gotowość do stałego pogłębiania własnej wiedzy i śledzenia rozwoju astronomii i astronautyki.
  • Umiejętność prowadzenia wykładów, prelekcji, nawiązywania dialogu ze słuchaczami.
  • Umiejętność pracy z dziećmi.
  • Znajomość zasad obsługi komputerów, pożądana znajomość programowania w dowolnym języku programowania.
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodne korzystanie z literatury.
  • Posiadanie prawa jazdy kat. B oraz samochodu (dojazd do pracy w Białkowie we własnym zakresie).
Oferujemy:
  • Zatrudnienie w prestiżowej i renomowanej Uczelni.
  • Stabilne warunki zatrudnienia (umowa o pracę).
  • Możliwość zdobycia szerokiego doświadczenia w odpowiedzialnej, pełnej wyzwań pracy.
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”.
  • Dofinansowanie do karty multisport.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia grupowego.
  • Możliwość skorzystania z ubezpieczenia opieki medycznej.
  • Dofinansowanie wypoczynku.
  • Dofinansowanie wypoczynku dzieci.
  • Preferencyjne pożyczki.

Poznaj

"Uniwersytet Wrocławski to ponad 3,5 tysiąca stanowisk pracy – stanowisk dla naukowców, ale także personelu technicznego i administracyjnego. Szukamy do pracy wybitnych naukowców, świetnych dydaktyków, badaczy do pracy w grantach, ale także pracowników Ogrodu Botanicznego, informatyków, dokumentalistów czy samodzielnych specjalistów.
Uniwersytet Wrocławski posiada tytuł Uczelni Badawczej jako jedyna uczelnia na Dolnym Śląsku i jedna z dziesięciu w kraju. Uniwersytet Wrocławski jest uczelnią otwartą na nowych ludzi, na potrzeby studentów i pracowników, na nowe wyzwania"