Pracownik ds. raportowania bilansu bankowego

ING Tech Poland

Warszawa

4 dni temu

Miejsce pracy: Warszawa
Numer referencyjny: /MB/AS/ITIT/AD/QRM/RC9044
Szukamy Ciebie jeśli:
  • Masz doświadczenie w zarządzaniu pasywami aktywów / modelowaniu ryzyka / zamianie stóp procentowych / bilansie banku,
  • Świetnie radzisz sobie z rozwiązywaniem problemów i jesteś prawdziwym team player’ em,
  • Posiadasz wykształcenie z finansów lub ekonometrii,
  • Lubisz pracować z szeroką grupą interesariuszy,
  • Masz co najmniej rok doświadczenia w podobnym środowisku bankowym,
  • Lubisz dzielić się widzą z mniej doświadczonymi członkami zespołu, a także zdobywać nową wiedzę,
  • Znasz angielski na bardzo wysokim poziomie (B2/C1)
Dodatkowo zapunktujesz za:
  • Praktyczną wiedzę na temat SQL Server (i powiązanych komponentów),
  • Znajomość QRM lub innych odpowiednich aplikacji do oceny ryzyka,
  • Doświadczenie z Agile
Jak pracujemy

W ING Tech Poland i w grupie ING kierujemy się podejściem Agile. W codziennej pracy używamy elastycznych platform, takich jak Scrum i Kanban. Jesteśmy innowacyjni i ufamy ludziom, z którymi współpracujemy. Szeroka autonomia naszych pracowników stymuluje motywację i kreatywność, co pozwala nam dostosować się do zmieniających się wymagań partnerów biznesowych. Małe jednostki zwane squad’ami są trzonem naszej organizacji. Mają jasną wizję produktów, samodzielnie pokonują wyzwania i bazują na współpracy zespołu, opracowują najbardziej elastyczny i efektywny sposób pracy.

Będziesz analitykiem pracującym w zespole Life Cycle Management. Zespół ten jest odpowiedzialny za nowy standard QRM i cały proces z nim związany i działa zarówno z Amsterdamu (NL), jak i Warszawy (PL).

Znasz się na zarządzaniu ryzykiem stopy procentowej ALM, złożonym przetwarzaniu danych i analizowaniu raportów z testów. Działamy w podgrupach i używamy zwinnego sposobu pracy; co oznacza, że możesz być zarówno elastyczny, jak i zespołowy.

Jako analityk szybko zrozumiesz złożone procesy i analizy ryzyka stopy procentowej. Poznasz konfigurację QRM i SQL. Narzędzie QRM służy do prognozowania, wyceny i replikacji dochodu odsetkowego netto (NII) (tj. Zabezpieczenia). Obok narzędzia QRM jesteśmy odpowiedzialni za zarządzanie transformacjami danych i konfigurację solidnych ram raportowania ALM.

  • umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
  • 8:00 - 18:00 (8h dziennie)
    w tych godzinach pracujemy
  • ul. Zajęcza 4, Warszawa
    tutaj mieści się nasze biuro
Zakres obowiązków
30%- Poprawa
70%- Wsparcie funkcjonalne

Pozostałe wymagania
  • Znajomość SCRUM/Agile,
  • Niezależne, kreatywne i aktywne nastawienie,
  • Zainteresowanie innowacjami
W ING Tech Poland dbamy o:
Twój rozwój:
  • międzynarodowe projekty
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • szkolenia
  • certyfikaty
  • rozwój zawodowy
Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę
  • prywatna opieka medyczna
  • strefy relaksu i rozrywki
  • karta Multisport dofinansowana 50%
  • imprezy sportowe
  • parking rowerowy
odpowiednie warunki pracy
  • dostęp do najnowszych technologii
  • laptop
  • komórka
  • dodatkowy monitor
  • przepyszna kawa
  • kuchnia
Nad Twoja rekrutacją czuwają:
Prosimy o przesłanie CV wraz z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych za pomocą przycisku:

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Jeżeli w przyszłości, chciałbyś/chciałabyś brać udział w innych rekrutacjach prowadzonych przez ING Business Shared Services B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Katowicach, potrzebujemy Twojej dodatkowej zgody: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia przyszłych rekrutacji.”

W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 2 lat. Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.
Specjalista ds. raportowania zajmuje się opracowywaniem raportów finansowych w firmie np. raportów bieżących i okresowych oraz późniejszą ich weryfikacją. Bierze udział w pracach związanych z budżetowaniem i analizą kosztową, budżetowym „zamknięciem miesiąca czy roku” oraz przygotowuje analizy sprawozdawcze np. raporty zarządu czy inne dokumenty wysyłane później do KNF. W przypadku spółek giełdowych ...
Praca Specjalista ds. Raportowania