Najnowsze oferty pracy

  • Asystentka / Asystent Zarządu ds. Administracyjnych

    FRIZO Sp. z o.o.   Warszawa, Wiertnicza 108    praca stacjonarna
    asystent
    8 godz.
    Poszukujemy osoby świetnie zorganizowanej, uśmiechniętej, która zharmonizuje prace Zarządu, podejmie bieżące wyzwania i sprawi, że wszyscy będą się w tym miejscu doskonale czuli. No i oczywiście takiej osoby, która dopilnuje, aby w biurowej rzeczywistości nigdy nie zabrakło...
Zobacz więcej ofert pracy

Prezes Zarządu

Gmina Łysomice
Gostkowo (pow. toruński, gm. Łysomice)
prezes
pełny etat
praca stacjonarna
661 dni temu

Ogłoszenie numer: 7164024, z dnia 2022-07-05

Zakład Usług Komunalnych Łysomice Sp. z o.o. powstał z przekształcenia SJO GZK Gostkowo w spółkę prawa handlowego, na mocy uchwały Rady Gminy Łysomice z grudnia 2016 r. ZUK Łysomice Sp. z o.o. przejął wszystkie prawa i obowiązki GZK Gostkowo.

Gminny Zakład Komunalny w Gostkowie został utworzony na podstawie uchwały Nr IV/21/02 Rady Gminy Łysomice z dnia 23 grudnia 2002 r. w sprawie połączenia zakładów budżetowych Zakładu Budżetowego Oczyszczalnia, Zakładu Budżetowego Wodociągi i Zakładu Budżetowego Wysypisko w jeden zakład budżetowy o nazwie Gminny Zakład Komunalny. GZK utrzymywany jest ze środków własnych Gminy Łysomice.

Gminny Zakład Komunalny w Gostkowie (GZK), jako gminna jednostka organizacyjna działająca na zasadach samorządowego zakładu budżetowego nie posiadał osobowości prawnej i wykonywał w imieniu gminy jej zadania własne.

Miejsce pracy: Gostkowo (pow. toruński, gm. Łysomice)

Opis stanowiska

Rada Nadzorcza Zakładu Usług Komunalnych Łysomice spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gostkowie, na podstawie § 16 ust. 2 Umowy Spółki, stosując się do przepisów art. 201¹ § 1 ksh - ogłasza konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu Zakładu Usług Komunalnych Łysomice sp. z o.o. z siedzibą w Gostkowie.

Wymagania

Do konkursu może przystąpić kandydat, który spełnia łącznie następujące wymogi formalne:

  • posiada wykształcenie wyższe lub wykształcenie wyższe uzyskane za granicą uznane w Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie przepisów odrębnych,
  • posiada co najmniej 5-letni okres zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, lub świadczenia usług na podstawie innej umowy lub wykonania działalności gospodarczej na własny rachunek,
  • posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych lub samodzielnych albo wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej na własny rachunek,
  • spełnia inne niż wymienione w ppkt 1), 2) i 3) wymogi określone w przepisach odrębnych, a w szczególności nie narusza ograniczeń lub zakazów zajmowania stanowiska członka organu zarządzającego w spółkach prawa handlowego,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
  • nie został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwa określone w przepisach rozdziałów XXXIII-XXXVII Kodeksu karnego oraz w art. 587, art. 590 i art. 591 kodeksu spółek handlowych,
  • posiadać wiedzę o zakresie działalności Spółki oraz sektorze, w którym działa Spółka;
  • posiadać wiedzę w zakresie zarządzania podmiotem gospodarczym oraz wiedzę z zakresu ograniczeń prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Dodatkowym atutem kandydata będzie: znajomość zagadnień ekonomiczno-prawnych i administracyjnych, w tym ustawy o gospodarce komunalnej, ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym, ustawy Prawo zamówień publicznych, ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników, posiadanie aktualnego prawa jazdy kategorii B.

Zgłoszenia osób przystępujących do konkursu powinny zawierać następujące dokumenty, potwierdzające spełnienie warunków określonych w ogłoszeniu konkursu:

  • CV kandydata – własnoręcznie podpisane,
  • list motywacyjny -  własnoręcznie podpisany,
  • dyplom ukończenia studiów wyższych,
  • kopie świadectw pracy, lub zaświadczenie potwierdzające co najmniej 5-letni staż pracy, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym,
  • inne dokumenty wg uznania kandydata potwierdzające jego kwalifikacje lub umiejętności,
  • wyrażenie zgody na pełnienie funkcji Prezesa Zarządu Zakładu,
  • oświadczenie o nie podleganiu wynikającym z przepisów prawa ograniczeniom lub zakazom zajmowania stanowiska członka organu zarządzającego w spółkach handlowych,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o posiadaniu pełnej zdolności do czynności prawnych,
  • oświadczenie o niepodleganiu zakazom związanym z karalnością,
  • oświadczenie o stanie zdrowia pozwalającym na zatrudnienie, na stanowisku Prezesa Zarządu,
  • oświadczenie o dopełnieniu obowiązku, o którym mowa w art. 7 ust. 1 i ust. 3a ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2186 ze zm.),
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1000) w celach przeprowadzenia konkursu na stanowisko Prezesa Zarządu,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb prowadzonego postępowania konkursowego, (w tym oceny kwalifikacji kandydatów i spełnienia wymogów formalnych), zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE z dnia 4.5.2016 r. nr 119/1).

Dokumenty załącza się w poświadczonych przez kandydata o zgodności z oryginałem kserokopiach, za wyjątkiem CV, listu motywacyjnego, oświadczeń i zgody na pełnienie funkcji.

Kandydatem na Prezesa Zarządu nie może być osoba, która spełnia przynajmniej jeden z warunków określonych w art. 22 pkt 2) ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zasadach zarządzania mieniem państwowym (Dz. U. z 2018 r. poz. 1182).

Kandydat w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych w Łysomicach Spółka z o.o. z siedzibą w Gostkowie, po uprzednim złożeniu oświadczenia o zachowaniu poufności, ma możliwość zapoznania się z materiałami, które obejmują:

  • umowę Spółki,
  • dokumentację organizacyjną Spółki,
  • sprawozdanie z działalności Spółki za 2020 rok,
  • umowę o świadczenie usług w zakresie zarządzania.

Zgłoszenia konkursowe można składać osobiście w siedzibie Urzędu Gminy Łysomice, ul. Warszawska 8, 87-148 Łysomice, w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu ZUK”. Zgłoszenia do konkursu należy składać w terminie do dnia 30 czerwca 2022 r., do godz. 15:00. O złożeniu Zgłoszenia decyduje data wpływu do siedziby Urzędu Gminy Łysomice.

Zgłoszenia niespełniające wymogów formalnych oraz złożone po terminie zostaną odrzucone. Kandydaci spełniający wymogi formalne ogłoszenia o konkursie zostaną zaproszeni na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się w siedzibie Urzędu Gminy Łysomice, ul. Warszawska 8, 87-148 Łysomice. O terminie przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej kandydaci zostaną powiadomieni telefonicznie i na adres poczty elektronicznej wskazany w zgłoszeniu kandydata. Niestawienie się kandydata we wskazanym dniu, godzinie oraz miejscu na rozmowę kwalifikacyjną, oznacza rezygnację z udziału w postępowaniu.

W toku rozmowy kwalifikacyjnej kandydat dokonuje omówienia swojej koncepcji zarządzania i rozwoju Spółki oraz odpowiada na pytania Rady Nadzorczej, która oceni kwalifikacje, wiedzę i predyspozycje kandydata do pracy na stanowisku Prezesa Zarządu.