Praca Nieszawa Najnowsze oferty pracy: 3

 • PZU Życie S.A.
  Grudziądz, Wąbrzeźno, Rypin, Nowe, Świecie, Toruń, Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa , Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Radziejów i Piotrków Kujawski
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  umowa agencyjna
  11 godz.
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim
  Nieszawa
  8 dni
  Obserwuj
 • Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim
  Nieszawa
  8 dni
  Obserwuj

Praca KUJAWSKO-POMORSKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Nieszawie

Nieszawa – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Nieszawa jest najmniejszym miastem powiatu aleksandrowskiego – pozostałymi są Aleksandrów Kujawski (stolica powiatu) oraz Ciechocinek. Liczba mieszkańców Nieszawy wynosi 1,8 tys. osób. Powierzchnia miejscowości to z kolei 9,85 kilometra kwadratowego. Gęstość zaludnienia jest tu zatem bardzo niska, nieco przekracza 187 osób na kilometr kwadratowy. Miejska zabudowa koncentruje się nad brzegiem Wisły. Ponad 70% terenów leżących w granicach miasta to użytki rolne. 

Nieszawa znajduje się w odległości około 16 kilometrów od Aleksandrowa Kujawskiego. Żeby z kolei dojechać do Ciechocinka, należy pokonać 9 kilometrów. Inne ośrodki miejskie w pobliżu to na przykład Lipno (19 kilometrów), Toruń (28 kilometrów), Włocławek (25 kilometrów), Inowrocław (46 kilometrów). 

Do Nieszawy prowadzą trasy lokalne – gminne i powiatowe. Warto dodać, że w odległości kilku kilometrów za zachodnią granicą miasta rozciąga się autostrada A1, pozwalająca na szybki dojazd do Torunia, Łodzi i wielu innych miast. 

W Nieszawie obowiązują kod pocztowy 87-730 i numer kierunkowy (+48) 54. Samochody z Nieszawy i powiatu aleksandrowskiego można rozpoznać po oznaczeniu CAL na tablicach rejestracyjnych. 

Miasto jest atrakcyjne. Pozostałością po wielowiekowej, sięgającej średniowiecza historii są zabytki Nieszawy. Te najważniejsze to klasztor franciszkanów, kościół Świętego Krzyża, ratusz, plebania, w której urodził się architekt i malarz Stanisław Noakowski (obecnie siedziba poświęconego mu muzeum). Imieniem Noakowskiego nazwany został także wiodący tędy szlak turystyczny (z Nieszawy, przez Ciechocinek, do Torunia). 

Miasteczko jest przyjazne do życia i malownicze. Wielokrotnie stanowiło także plan filmowy – dla takich produkcji jak „Wiosna Panie Sierżancie”, „Ballada o Piotrowskim”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” i innych. 

Rynek pracy, oferty pracy – Nieszawa

Nieszawa to niewielki ośrodek handlowy i usługowy. Część mieszkańców utrzymuje się z rolnictwa, można także natknąć się w tej okolicy na gospodarstwa agroturystyczne czy pensjonaty dla turystów. W miejscowości nie ma rozwiniętego przemysłu i działa tu niewielka liczba zakładów produkcyjnych, głównie z branży rolno-spożywczej, elementów budowlanych. 

Zgodnie z prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny rejestrem REGON (marzec 2021 r.):

 • w Nieszawie są łącznie 182 podmioty gospodarki narodowej, 
 • 172 z nich to mikro zakłady zatrudniające do 9 pracowników, 
 • 8 podmioty są małe, o stanie zatrudnienia rzędu 10-49 osób, 
 • 2 jednostki są z kolei średniej wielkości, o deklarowanej liczbie zatrudnionych od 50 do 249 osób. 

Rynek zatrudnienia w mieście jest mały i niezbyt różnorodny, dlatego część mieszkańców decyduje się na pracę z dojazdem do sąsiednich miast. Jakie możliwości rozwoju zawodowego daje powiat aleksandrowski? Szukanie posady w tej części województwa kujawsko-pomorskiego warto zacząć od sprawdzenia zapotrzebowania na kadrę. Cenną wskazówkę w tym zakresie stanowi Barometr zawodów, badanie wykonywane każdego roku z inicjatywy resortu pracy. 

Przykładowo, w 2021 r. w powiecie aleksandrowskim wskazano deficyt chętnych do podjęcia zatrudnienia jako:

 • z branży budowlanej – cieśla, stolarz budowlany, dekarz, blacharz budowlany, monter instalacji budowlanych, murarz i tynkarz, operator i mechanik sprzętu do robót ziemnych, 
 • z branży elektromaszynowej i innej produkcji przemysłowej – elektryk, elektromechanik i elektromonter, kierownik ds. produkcji, masarz i przetwórca ryb, operator maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracownik fizyczny w produkcji i pracach prostych, pracownik przetwórstwa spożywczego, projektant wzornictwa przemysłowego i operator CAD, robotnik obróbki drewna i stolarz, spawacz, 
 • z branży IT – analityk, tester i operator systemów teleinformatycznych, 
 • z transportu i magazynowania – kierowca ciężarówki, magazynier, 
 • z gastronomii – kelner i barman, szef kuchni, 
 • z opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – fizjoterapeta i masażysta, lekarz, opiekun osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarka i położna, ratownik medyczny,
 • z oświaty – nauczyciel przedmiotów zawodowych, nauczyciel szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • z innych branż – pracownik służb mundurowych, samodzielny księgowy, specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji.