Praca Ciechocinek

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 370

Praca w Ciechocinku

Ciechocinek to znana w kraju i za granicą miejscowość uzdrowiskowa, chętnie odwiedzana przez osoby chcące skorzystać z dobroczynnych właściwości tutejszej solanki oraz borowiny. Miasta na mapie Polski należy szukać na Kujawach, na południowy-wschód od Torunia i północny-zachód od Włocławka, na lewym brzegu Wisły. 

Miasto warto odwiedzić w celach wypoczynkowych, prozdrowotnych. A jak wygląda tutejsza sytuacja gospodarcza? Na kogo czeka w Ciechocinku praca? Zapoznaj się z podstawowymi informacjami dotyczącymi lokalnego rynku zatrudnienia – czytaj dalej.

Ciechocinek – liczba mieszkańców, położenie, atrakcje

Ciechocinek administracyjnie przynależy do województwa kujawsko-pomorskiego, powiatu aleksandrowskiego. Zaliczany jest też do aglomeracji bydgosko-toruńskiej. Jest jednym z 3 miast powiatu aleksandrowskiego, obok Aleksandrowa Kujawskiego i Nieszawy. Odległości między wszystkimi trzema miejscowościami są niewielkie. Z Ciechocinka do Aleksandrowa Kujawskiego jest 8 kilometrów, Nieszawa oddalona jest o 9 kilometrów. 

Z Ciechocinka stosunkowo blisko także do takich miast jak Toruń (19 kilometrów), Lipno (28 kilometrów), Włocławek (34 kilometry), Inowrocław (38 kilometrów), Bydgoszcz (62 kilometry). 

Do Ciechocinka wiedzie droga wojewódzka nr 266 (łącząca miasto z Aleksandrowem Kujawskim), w sąsiedztwie przebiegają ponadto autostrada A1 oraz droga krajowa nr 91. 

Liczba mieszkańców Ciechocinka wynosi 10,6 tys. osób. Powierzchnia miasta to z kolei 15,26 kilometra kwadratowego. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 54, kod pocztowy 87-720 oraz oznaczenie rejestracji pojazdów CAL. 

W mieście znajduje się siedziba władz samorządowych:

 • Urząd Miejski w Ciechocinku
  Adres: ul. Mikołaja Kopernika 19, 87-720 Ciechocinek
  Telefon: 54 416 18 00

W sprawach urzędowych na szczeblu powiatowym należy udać się do Aleksandrowa Kujawskiego:

 • Starostwo Powiatowe w Aleksandrowie Kujawskim
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 8, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 79 00

W stolicy powiatu znajduje się też urząd pracy, do którego mogą zgłaszać się mieszkańcy Ciechocinka:

 • Powiatowy Urząd Pracy w Aleksandrowie Kujawskim
  Adres: ul.  Przemysłowa 1, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 46 96

Miejscowość znajduje się w malowniczej okolicy, w otoczeniu pól i rozległych lasów. W granicach Ciechocinka mieści się rezerwat przyrody, do spacerów zachęca także tutejszy zabytkowy Park Zdrojowy, w którym znajdują się między innymi pijalnia wód, muszla koncertowa. W Ciechocinku zabytków jest więcej, np. XIX-wieczna Kolegiata Świętych Apostołów Piotra i Pawła, również XIX-wieczne tężnie, fontanna „Grzybek”, kościół św. Piotra i Pawła, prezydencki dworek z początku XX wieku, cerkiew św. Michała Archanioła, Zespół Łazienek i wiele innych obiektów. 

Ciechocinek ma rozbudowaną bazę noclegowo-gastronomiczną (część kuracjuszy decyduje się też na zakwaterowanie w oddalonym o kilka kilometrów Aleksandrowie Kujawskim). W miasteczku nie sposób się nudzić. Różnego rodzaju wydarzenia, koncerty, spotkania organizują takie instytucje jak Miejskie Centrum Kultury w Ciechocinku, Kino Zdrój, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechocinku im. Janusza Żernickiego, Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego, Muzeum Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku.

Rynek pracy, oferty pracy – Ciechocinek

Miasteczko jest ośrodkiem uzdrowiskowym, turystycznym, usługowo-handlowym. Nie znajdziemy tu rozwiniętego przemysłu, za to liczne sanatoria, ośrodki wczasowe, pensjonaty, hotele, sklepy, restauracje itp. Rozwija się tu także budownictwo. 

Zgodnie z rejestrem regon (luty 2021 r., źródło: Główny Urząd Statystyczny) w Ciechocinku działa łącznie 1700 podmiotów gospodarki narodowej. Są to:

 • 1641 mikropodmiotów zatrudniających 0-9 pracowników,
 • 44 małe podmioty zatrudniających 10-49 pracowników, 
 • 14 średnich podmiotów zatrudniających 50-249 pracowników, 
 • 1 duży podmiot zatrudniający co najmniej 1000 pracowników.

Wiele miejsc pracy w tej okolicy generują tutejsze zakłady lecznicze – ale nie tylko. W ocenie zapotrzebowania ciechocińskiego rynku pracy może pomóc badanie Barometr zawodów, wykonywane każdego roku z inicjatywy resortu pracy. Przykładowo, w 2021 r. w powiecie aleksandrowskim notuje się zbyt mało chętnych do podjęcia zatrudnienia i mających kwalifikacje pracowników IT (np; analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych), branży meblowej (między innymi robotników obróbki drewna i stolarzy), gastronomii (brakuje szefów kuchni, kelnerów i barmanów) czy transportu (poszukiwani są np. kierowcy ciężarówek). 

Jeśli chodzi o opiekę zdrowotną i pomoc społeczną, na liście zawodów deficytowych są: lekarze, pielęgniarki i położne, fizjoterapeuci i masażyści, opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych, ratownicy medyczni. 

Warto zapoznać się z pełnym raportem dotyczącym profesji deficytowych powiatu aleksandrowskiego.

Eksperci rynku pracy wskazali w tym powiecie także nadwyżkę szukających zatrudnienia: ekonomistów, filozofów, historyków, politologów i kulturoznawców, ogrodników i sadowników, pedagogów, pracowników biur podróży i obsługi turystycznej, prawników, rolników i hodowców, specjalistów ds. finansowych, ślusarzy. 

Szukaj pracy w mieście