Praca Aleksandrów Kujawski

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 371

Praca w Aleksandrowie Kujawskim

Aleksandrów Kujawski to miasto znajdujące się w centralnej części województwa kujawsko-pomorskiego, na południe od Torunia i na wschód od Inowrocławia. Miasto stanowi lokalny ośrodek administracyjny jako siedziba starostwa powiatu aleksandrowskiego, władz miasta oraz wiejskiej gminy. 

Aleksandrów Kujawski ma historię sięgającą XIX wieku, na początku XX wieku natomiast uzyskał status miasta. Do dziś można tu zobaczyć kilka ciekawych zabytków, między innymi kościół Przemienienia Pańskiego czy gmach dworca kolejowego – miejsce ważne historycznie, w którym spotkali się car Aleksander II i cesarz niemiecki Wilhelm I Hohenzollern w 1879 roku, omawiający tu kwestię tzw. sojuszu państw trzech cesarzy.  

Aleksandrów Kujawski jest również miejscowością, do której przyjeżdżają osoby chcące podreperować zdrowie, skorzystać z tutejszej solanki, zakładów leczniczych. W odległości kilku kilometrów na wschód znajduje się znane miasto uzdrowiskowe – Ciechocinek.

W Aleksandrowie Kujawskim odbywają się różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, organizowane między innymi przez Miejskie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną, Muzeum Miejskie czy Dom Edwarda Stachury. Do ciekawszych wydarzeń należy Stachuriada, festiwal na cześć Stachury, który jako dziecko mieszkał z rodzicami w pobliskim Łazieńcu. 

Aleksandrów Kujawski to zarazem ważny ośrodek w regionie. Czym zajmują się tutejsi przedsiębiorcy i jakiej kadry poszukują? Czy trudno o znalezienie w Aleksandrowie Kujawskim pracy? Zapoznaj się z garścią podstawowych społeczno-gospodarczych informacji na tej miejscowości. 

Aleksandrów Kujawski – lokalizacja, liczba mieszkańców

Aleksandrów Kujawski zajmuje powierzchnię 7,23 kilometra kwadratowego, które zamieszkuje 12,1 tys. osób. W miejscowości obowiązują numer kierunkowy (+48) 54, kod pocztowy 87-700 oraz oznaczenie rejestracji pojazdów CAL. 

Miasto jest stolicą powiatu aleksandrowskiego. W powiecie znajdują się ponadto miasta Ciechocinek i Nieszawa, a także wiele wsi. Aleksandrów Kujawski zaliczany jest także do aglomeracji bydgosko-toruńskiej. W pobliżu zlokalizowane są takie miejscowości jak wspomniany Ciechocinek – oddalony o 8 kilometrów, znajdujący się w odległości 20 kilometrów Toruń czy na dystansie 35 kilometrów Inowrocław. 

Aleksandrów Kujawski jest dobrze skomunikowany z regionem. Przecina go droga wojewódzka nr 266, a także liczne trasy lokalne. W sąsiedztwie miasta wiedzie autostrada A1 oraz droga krajowa nr 91. Można tu także dojechać koleją. 

Funkcjonują tutaj takie instytucje jak:

 • Urząd Miejski w Aleksandrowie Kujawskim
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 8, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 21 94
 • Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 12, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 20 59
 • Starostwo Powiatowe Aleksandrów Kujawski
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 8, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 79 00

PUP Aleksandrów Kujawski

Osoby szukające zatrudnienia, szkoleń zawodowych, chcące skorzystać z zasiłku i innych form wsparcia mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Aleksandrowie Kujawskim:

 • PUP Aleksandrów Kujawski
  Adres: ul. Przemysłowa 1, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 46 96

W końcu lutego 2021 r. w rejestrze urzędu znajdowało się 3,1 tys. bezrobotnych. W tym czasie stopa bezrobocia w powiecie była na poziomie 15,1%, przewyższała zatem znacząco średnią krajową (6,5%) oraz wskaźnik obliczony dla województwa kujawsko-pomorskiego (9,3%). 

Aleksandrów Kujawski – oferty pracy

Gdzie zatem szukać pracy w Aleksandrowie Kujawskim i jego okolicy? W mieście działają zakłady pracy różnej wielkości. Choć większość to mikropodmioty zatrudniające maksymalnie 9 pracowników (w końcu lutego 2021 r. było ich 1107, źródło: REGON, GUS), nie brakuje tu także większych jednostek gospodarczych: 

 • małych, zatrudniających 10-49 pracowników jest 47, 
 • średnich, o kadrze rzędu 50-249 osób, funkcjonuje w mieście 13, 
 • duże, obejmujące 250-999 zatrudnionych – są 2.

Miejsca pracy generują handel, usługi, ale także budownictwo i przemysł. W Aleksandrowie Kujawskim prowadzą działalność producenci między innymi tworzyw sztucznych, wyrobów z wikliny, wyrobów cukierniczych, odzieży roboczej i ochronnej, mebli, materiałów budowlanych, mleka, wyrobów hutniczych, styropianów, przenośników taśmowych i inni. 

Oceniając swoje szanse na zatrudnienie, warto także sprawdzić wyniki corocznej prognozy zapotrzebowania na rynku pracy Barometr zawodów. Zgodnie z nią w 2021 w. w powiecie aleksandrowskim notuje się deficyt kandydatów do pracy:

 • z branży budowlanej – cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, 
 • z branży IT – analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych,
 • z branży elektromaszynowej i motoryzacji – elektryków, elektromechaników i elektromonterów, 
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – kierowników ds. produkcji, masarzy i przetwórców ryb, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, pracowników przetwórstwa spożywczego, projektantów wzornictwa przemysłowego i operatorów CAD, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, 
 • z transportu – kierowców ciężarówek, magazynierów, 
 • z gastronomii – kelnerów i barmanów, 
 • z opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, 
 • z oświaty – nauczycieli przedmiotów zawodowych, nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • z administracji i księgowości – samodzielnych księgowych, specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, 
 • pracowników służb mundurowych.

Szukaj pracy w mieście