Oferty Tygodnia

 • KRKA Polska Sp. z o.o.
  Aleksandrów Kujawski, Brodnica, Bydgoszcz, Chełmno, Golub-Dobrzyń, Grudziądz, Inowrocław, Lipno, Mogilno, Nakło nad Notecią, Radziejów, Rypin, Sępolno Krajeńskie, Świecie, Toruń, Tuchola, Wąbrzeźno, Włocławek, Żnin
  specjalista junior / mid / senior
  pełny etat
  umowa o pracę
  4 dni
  Obserwuj

Praca Aleksandrów Kujawski Najnowsze oferty pracy: 21

Praca w Aleksandrowie Kujawskim

Aleksandrów Kujawski – lokalizacja, liczba mieszkańców

Aleksandrów Kujawski zajmuje powierzchnię 7,23 kilometra kwadratowego, które zamieszkuje 12,1 tys. osób. W miejscowości obowiązują numer kierunkowy (+48) 54, kod pocztowy 87-700 oraz oznaczenie rejestracji pojazdów CAL. 

Miasto jest stolicą powiatu aleksandrowskiego. W powiecie znajdują się ponadto miasta Ciechocinek i Nieszawa, a także wiele wsi. Aleksandrów Kujawski zaliczany jest także do aglomeracji bydgosko-toruńskiej. W pobliżu zlokalizowane są takie miejscowości jak wspomniany Ciechocinek – oddalony o 8 kilometrów, znajdujący się w odległości 20 kilometrów Toruń czy na dystansie 35 kilometrów Inowrocław. 

Aleksandrów Kujawski jest dobrze skomunikowany z regionem. Przecina go droga wojewódzka nr 266, a także liczne trasy lokalne. W sąsiedztwie miasta wiedzie autostrada A1 oraz droga krajowa nr 91. Można tu także dojechać koleją. 

Funkcjonują tutaj takie instytucje jak:

 • Urząd Miejski w Aleksandrowie Kujawskim
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 8, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 21 94
 • Urząd Gminy Aleksandrów Kujawski
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 12, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 20 59
 • Starostwo Powiatowe Aleksandrów Kujawski
  Adres: ul. Juliusza Słowackiego 8, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 79 00

PUP Aleksandrów Kujawski

Osoby szukające zatrudnienia, szkoleń zawodowych, chcące skorzystać z zasiłku i innych form wsparcia mogą zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Aleksandrowie Kujawskim:

 • PUP Aleksandrów Kujawski
  Adres: ul. Przemysłowa 1, 87-700 Aleksandrów Kujawski
  Telefon: 54 282 46 96

W końcu lutego 2021 r. w rejestrze urzędu znajdowało się 3,1 tys. bezrobotnych. W tym czasie stopa bezrobocia w powiecie była na poziomie 15,1%, przewyższała zatem znacząco średnią krajową (6,5%) oraz wskaźnik obliczony dla województwa kujawsko-pomorskiego (9,3%). 

Aleksandrów Kujawski – oferty pracy

Gdzie zatem szukać pracy w Aleksandrowie Kujawskim i jego okolicy? W mieście działają zakłady pracy różnej wielkości. Choć większość to mikropodmioty zatrudniające maksymalnie 9 pracowników (w końcu lutego 2021 r. było ich 1107, źródło: REGON, GUS), nie brakuje tu także większych jednostek gospodarczych: 

 • małych, zatrudniających 10-49 pracowników jest 47, 
 • średnich, o kadrze rzędu 50-249 osób, funkcjonuje w mieście 13, 
 • duże, obejmujące 250-999 zatrudnionych – są 2.

Miejsca pracy generują handel, usługi, ale także budownictwo i przemysł. W Aleksandrowie Kujawskim prowadzą działalność producenci między innymi tworzyw sztucznych, wyrobów z wikliny, wyrobów cukierniczych, odzieży roboczej i ochronnej, mebli, materiałów budowlanych, mleka, wyrobów hutniczych, styropianów, przenośników taśmowych i inni. 

Oceniając swoje szanse na zatrudnienie, warto także sprawdzić wyniki corocznej prognozy zapotrzebowania na rynku pracy Barometr zawodów. Zgodnie z nią w 2021 w. w powiecie aleksandrowskim notuje się deficyt kandydatów do pracy:

 • z branży budowlanej – cieśli i stolarzy budowlanych, dekarzy i blacharzy budowlanych, monterów instalacji budowlanych, murarzy i tynkarzy, operatorów i mechaników sprzętu do robót ziemnych, 
 • z branży IT – analityków, testerów i operatorów systemów teleinformatycznych,
 • z branży elektromaszynowej i motoryzacji – elektryków, elektromechaników i elektromonterów, 
 • z pozostałej produkcji przemysłowej – kierowników ds. produkcji, masarzy i przetwórców ryb, operatorów maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych, pracowników fizycznych w produkcji i pracach prostych, pracowników przetwórstwa spożywczego, projektantów wzornictwa przemysłowego i operatorów CAD, robotników obróbki drewna i stolarzy, spawaczy, 
 • z transportu – kierowców ciężarówek, magazynierów, 
 • z gastronomii – kelnerów i barmanów, 
 • z opieki zdrowotnej i pomocy społecznej – fizjoterapeutów i masażystów, lekarzy, opiekunów osoby starszej lub niepełnosprawnej, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych, 
 • z oświaty – nauczycieli przedmiotów zawodowych, nauczycieli szkół specjalnych i oddziałów integracyjnych, 
 • z administracji i księgowości – samodzielnych księgowych, specjalistów ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, 
 • pracowników służb mundurowych.