Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1292 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 69620

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca biurowa przy komputerze,
- budynek przystosowany dla osób niepełnosprawnych,
PRACOWNIKOM OFERUJEMY:
- stabilną i ciekawą pracę w instytucji państwowej,
- dodatkowe wynagrodzenie roczne, tzw."13-stka",
- dodatek do wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat,
- nagrody uznaniowe,
- ruchomy czas pracy - rozpoczynanie pracy w godz. 7.00 - 10.00,
- możliwość rozwoju zawodowego (m.in. dofinansowanie nauki języków obcych, studiów podyplomowych, szkolenia),
- atrakcyjny pakiet socjalny m.in.: dofinansowanie do wypoczynku i kart Multisport, pożyczki pracownicze,
- możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach grupowego ubezpieczenia na życie.

Zakres zadań

  • Prowadzenie postępowań na podstawie ustawy z dnia 13 czerwca 2003 roku o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w sprawach o udzielenie lub pozbawienie ochrony międzynarodowej, w tym przygotowywanie projektów decyzji i postanowień w powyższych sprawach.
  • Rejestrowanie w systemie informatycznym Pobyt decyzji i postanowień w sprawach wymienionych w zadaniu 1.
  • Analizowanie polsko- i obcojęzycznych informacji wykorzystywanych w prowadzonych postępowaniach administracyjnych.
  • Prowadzenie korespondencji z osobami prawnymi i fizycznymi, stronami i ich pełnomocnikami w sprawach należących do zakresu zadań służbowych.
  • Współpraca z międzynarodowymi i krajowymi instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz uchodźców, naczelnymi i centralnymi organami administracji państwowej w sprawach należących do zakresu zadań służbowych.
  • Gromadzenie i analizowanie orzecznictwa Rady do Spraw Uchodźców, sądów krajowych i zagranicznych w sprawach z zakresu postepowań wymienionych w zadaniu 1.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego;
  • Znajomość ustawy o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium RP;
  • Znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej;
  • Znajomość ogólnej sytuacji społeczno-politycznej na świecie;
  • Znajomość języka angielskiego lub rosyjskiego na poziomie komunikatywnym (B1);
  • Umiejętność współpracy i komunikacji;
  • Umiejętności analityczne;
  • Terminowość i rzetelność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu obsługi programu Pobyt