Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Ministerstwo Edukacji i Nauki w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1043 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 79430

Warunki pracy

Praca biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie,  permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: budynek wyposażony w windy, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, do wykorzystania schodołaz.

Zakres zadań

  • Prowadzi prace analityczne z zakresu statystyki oświaty, w tym opracowuje ilościowe i jakościowe dane oraz wskaźniki obrazujące warunki, procesy i efekty działań edukacyjnych.
  • Współpracuje z Centrum Informatycznym Edukacji w zakresie przygotowania rozwiązań do rozwijania oprogramowania SIO. Weryfikuje dokumenty, które są podstawą do zaimplementowania konkretnych rozwiązań w oprogramowaniu.
  • Opracowuje i analizuje dane statystyczne zebrane w systemie informacji oświatowej. Na tej podstawie przygotowuje przekrojowe zestawienia danych na potrzeby Kierownictwa i departamentów merytorycznych oraz podmiotów zewnętrznych (szkoły, JST, parlamentarzyści, służby statystyki publicznej, media).
  • Opiniuje projekty aktów prawnych pod kątem ewentualnego wpływu na funkcjonowanie SIO i przygotowuje projekty niezbędnych zmian w przepisach regulujących funkcjonowanie SIO, wynikających z konieczności dostosowania obowiązujących przepisów do planowanych zmian w prawie.
  • Przygotowuje dane niezbędne do naliczenia jednostkom samorządu terytorialnego części oświatowej subwencji ogólnej. Weryfikuje kompletność i poprawność danych zebranych w systemie informacji oświatowej w celu określenia ich poprawności i zgodności ze stanem faktycznym w oparciu o ustalone procedury lub samodzielnie opracowane założenia. Współpracuje w tym celu z organami jednostek samorządu terytorialnego oraz Kuratoriami Oświaty.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w realizacji zadań związanych z dokonywaniem analiz
  • znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej (podział, zasady organizacji i działania), w tym służby cywilnej (organizacja służby cywilnej, prawa i obowiązki członków korpusu służby cywilnej)
  • znajomość ustawy o systemie informacji oświatowej
  • podstawowa znajomość procesu legislacyjnego
  • umiejętność posługiwania się arkuszem kalkulacyjnym Excel na poziomie zaawansowanym
  • umiejętności analityczne
  • rzetelność i terminowość
  • umiejętność współpracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość przepisów ustawy - Prawo oświatowe
  • umiejętność obsługiwania aplikacji SIO
  • umiejętność pracy w programie SAS