Przesuń w lewo lub prawo,
aby przejść do następnej lub poprzedniej oferty pracy

Referent

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Zielona Góra

144 dni temu

Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Zielona Góra
Ogłoszenie o naborze Nr 30365

Warunki pracy

wykonywanie czynności typowej pracy biurowej za pomocą komputerów oraz urządzeń biurowych, zagrożenie korupcją

Zakres zadań

  • Poszukuje majątku oraz wykonuje czynności egzekucyjne związane ze stosowaniem i realizacją środków egzekucyjnych, za wyjątkiem egzekucji z nieruchomości i egzekucji z pieniędzy
  • Rozlicza środki z rachunku sum depozytowych
  • Ewidencjonuje wszystkie czynności i zdarzenia dotyczące prowadzonych postępowań egzekucyjnych i zabezpieczających w aplikacji EGAPOLTAX
  • Realizuje zadania w zakresie zbiegu egzekucji
  • Przygotowuje projekty postanowień i innych pism organu egzekucyjnego w toku postępowania egzekucyjnego i zabezpieczającego
  • Obsługuje wnioski państw członkowskich i trzecich w celu uzyskania informacji o zobowiązanym oraz wyegzekwowaniu należności
  • Zabezpiecza tytuły wykonawcze i dokumentację wytworzoną w prowadzonych sprawach przed zniszczeniem oraz przygotowuje dokumenty zgodnie z przyjętą w urzędzie procedurą do przekazania archiwum zakładowemu w urzędzie procedurą do przekazania archiwum zakładowemu
  • Przygotowuje dane o wynikach pracy na własnym stanowisku w celach sprawozdawczych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji
  • umiejętność obsługi komputera i programów użytkowych (edytory tekstu, arkusze kalkulacyjne)
  • umiejętność interpretacji przepisów prawa i stosowania prawa w praktyce
  • umiejętność pracy w zespole oraz dobrej organizacji pracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość przepisów ordynacji podatkowej
  • umiejętność dokonywania analizy dostępnych informacji i podejmowania na ich podstawie decyzji
  • umiejętność jasnego, precyzyjnego i zwięzłego przekazywania informacji
  • wnikliwość i rzetelność
  • dokładność i systematyczność
  • umiejętność planowania
  • umiejętność obsługi programu komputerowego POLTAX oraz aplikacji okołopoltaxowych, a także aplikacji dedykowanych w pracy urzędu skarbowego, tj. Ognivo, e-Orus, CZM, SZD

Poznaj stanowisko: Referent

Referent to stanowisko funkcjonujące w instytucjach państwowych (na przykład sądach, urzędach czy izbie celnej) a także firmach prywatnych. Do zadań referenta należy przede wszystkim porządkowanie dokumentacji, wykonywanie prostych prac biurowych, etc. Dlatego też zawód referenta jest często używany zamiennie z zawodem sekretarza lub sekretarki, większość obowiązków jest bowiem w tym przypadku identyczna. Referent poza ...
Referent Praca Referent

Szukaj pracy według:

Dolnośląskie:
Wrocław (776)
Wałbrzych (46)
Legnica (118)
Kujawsko-pomorskie:
Bydgoszcz (196)
Toruń (115)
Lubelskie:
Lublin (219)
Chełm (36)
Lubuskie:
Łódzkie:
Małopolskie:
Kraków (876)
Tarnów (51)
Nowy Sącz (42)
Mazowieckie:
Warszawa (1936)
Radom (150)
Płock (37)
Opolskie:
Opole (151)
Nysa (62)