Zobacz więcej ofert pracy

Referent

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
Łódź
praca stacjonarna
1722 dni temu
Dyrektor poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Łódź
Ogłoszenie o naborze Nr 52670

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
• praca w siedzibie Izby Administracji Skarbowej na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego,
• praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie,
• praca przeważnie siedząca, wymagająca wymuszonej pozycji ciała,
• narzędzia pracy – sprzęt biurowy, komputer,
• praca pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:
• stanowisko pracy zlokalizowane w budynku trzypiętrowym (na drugim piętrze), oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
• budynek posiada bariery architektoniczne (brak podjazdów dla osób poruszających się
na wózkach inwalidzkich, brak windy, brak pomieszczeń higienicznosanitarnych przystosowanych dla osób niepełnosprawnych).

Zakres zadań

  • analiza, ocena i rozpatrywanie przydzielonych spraw (odwołań, zażaleń), przygotowywanie projektów pism i rozstrzygnięć,
  • przygotowywanie projektów odpowiedzi na skargi złożone na rozstrzygnięcia wydane przez organ odwoławczy w zakresie właściwości komórki organizacyjnej oraz kompletowanie niezbędnych dokumentów w celu przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego,
  • zbieranie, gromadzenie i analiza danych otrzymywanych od organów podatkowych lub z hurtowni danych WHTAX w zakresie nadzoru nad prawidłowością i efektywnością poboru należności pieniężnych i zmniejszania zaległości podatkowych
  • przygotowywanie projektów pism do innych organów i instytucji wg właściwości komórki organizacyjnej oraz pism o charakterze porządkowym kierowanych do podatników, organów podatkowych i egzekucyjnych,
  • przygotowywanie i przesyłanie, w terminach wynikających z przepisów prawa oraz z zarządzeń wewnętrznych, akt spraw zakończonych do właściwych organów podatkowych i egzekucyjnych,
  • ewidencjonowanie przydzielonych spraw oraz całej korespondencji z nimi związanej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów podatkowych w szczególności przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900),
  • biegła obsługa komputera w szczególności pakietu biurowego MS Office lub Libre Office,
  • komunikatywność, umiejętność przekazywania informacji,
  • cierpliwość, dokładność, uprzejmość,
  • umiejętność organizacji pracy,
  • samodzielność,
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • obsługa aplikacji i systemów informatycznych MF i IAS obsługiwanych na stanowisku.