Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice
Rzecznik Prasowy

TAURON Polska Energia S.A.
Katowice
praca stacjonarna
5991 dni temu

Ogłoszenie numer: 39606, z dnia 2008-01-22

Grupa Kapitałowa Tauron Polska Energia S.A. ( do 15.11.2007 Energetyka Południe S.A.) powstała 6 grudnia 2006 roku w rezultacie konsolidacji przedsiębiorstw sektora energetycznego Polski Południowej. Obejmuje swoim działaniem 17% powierzchni kraju i jest drugim producentem energii elektrycznej w Polsce. Holding jako całość zatrudnia prawie 20 tys. osób, a wartość jego rocznej sprzedaży to ok. 12 mld zł. W niedalekiej przyszłości TAURON Polska Energia S.A. planuje wejście na Giełdę Papierów Wartościowych.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: 7_01_08

Opis stanowiska

• reprezentowanie TAURON Polska Energia S.A. w kontaktach z mediami i opinią publiczną, • współudział przy tworzeniu strategii medialnej dla TAURON Polska Energia S.A., • utrzymywanie kontaktów z dziennikarzami i opinią publiczną, • nadzór, koordynacja i prowadzenie relacji inwestorskich, • przygotowywanie materiałów prasowych i informacyjnych, • realizacja polityki informacyjnej TAURON Polska Energia S.A., • nadzór i koordynacja wydawania czasopisma korporacyjnego

Wymagania

• Ukończone studia wyższe (preferowane z zakresu dziennikarstwa lub komunikacji społecznej), • Doświadczenie w pracy jako rzecznik prasowy w dużych instytucjach, • Doświadczenie w kontaktach z mediami, • Doświadczenie w pisaniu artykułów prasowych, przemówień, wszelkiego rodzaju informacji, • Doświadczenie w organizowaniu i prowadzeniu konferencji, w tym konferencji prasowych, seminariów, etc. • Wiedza i orientacja w dziedzinie mediów, • Znajomość wymagań i zasad prowadzenia relacji inwestorskich w spółkach giełdowych, • Umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych, w stresie, • Umiejętność wypowiadania się w mediach, • Umiejętność perswazji i negocjacji, • Znajomość obsługi komputera oraz pakietu Office, • Samodzielność i punktualność, • Wysoka kultura osobista, • Znajomość dwóch języków, w tym języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym

Oferujemy

• Możliwość pracy w Spółce, która będzie zarządzać jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce, • Atrakcyjne warunki zatrudnienia.