Senior Quantitative Expert

ING Tech Poland

Warszawa

4 dni temu

Miejsce pracy: Warszawa
Numer referencyjny: /MB/RH/MV/MTSMV/AG10325
Szukamy Ciebie jeśli:
  • Lubisz oceniać wydajność i szukasz nowych sposobów budowania modeli ryzyka,
  • Masz stopień naukowy (magister lub doktorat) w metodach ilościowych, z matematyki, fizyki, statystyki,
  • Masz duże doświadczenie w programowaniu w SAS lub podobnych narzędziach (Python, R),
  • Posiadasz wiedzę na temat narzędzi statystycznych i technik modelowania,
  • Masz ponad 7-letnie doświadczenie w modelach ryzyka kredytowego,
  • Modelując konkretne zagadnienia, kierowałeś się najwyższej jakości treściami oraz opierałęś się na przepisach i dokumentach badawczych,
  • Masz wiedzę na temat modeli i regulacji IRB lub MSSF9,
  • Charakteryzuje Cię podejście analityczne i krytyczne,
  • Lubisz dzielić się wiedzą z mniej doświadczonymi członkami zespołu,
  • Biegle władasz językiem angielskim w mowie i piśmie dla biznesu
Dodatkowo zapunktujesz za:
  • Znajomość modeli decyzji kredytowych (np. Modeli underwritingu, wyceny kredytu i systemów wczesnego ostrzegania),
  • Specjalizację w modelowaniu w innych obszarach
Jak pracujemy

Jesteśmy nową organizacją, która obecnie tworzy kulturę pracy, a sposobem pracy jest wyznaczanie nowych standardów dla całego zespołu ryzyka.

Ludzie w Model Validation Chapter sprawdzają, czy modele są odpowiednie do zamierzonego zastosowania i zgodne z wewnętrznymi zasadami i regulacjami zewnętrznymi. Naszym celem jest zwiększenie zrozumienia przez ING ograniczeń i słabości modelu oraz przyczynienie się do ciągłego doskonalenia modelu, aby zapewnić wartość dodaną modeli. Wraz z zespołem w Amsterdamie będziesz sprawdzać modele stosowane do kapitału regulacyjnego (podejście oparte na ratingu wewnętrznym) i rezerw na straty kredytowe (MSSF9), obejmujące wszystkie elementy modeli dla dowolnego rodzaju portfela na całym świecie. Ponadto zespół ma ambicję rozszerzenia zakresu na modele decyzji kredytowych, takie jak modele gwarantowania emisji, wyceny kredytów i systemy wczesnego ostrzegania. Korzystamy z technik statystycznych, poprawionych analizami jakościowymi, aby ocenić jakość modeli i odpowiednie wykorzystanie przez interesariuszy modelu. Nasze raporty są przedstawiane kadrze kierowniczej wyższego szczebla na poziomie grupy w celu podjęcia decyzji o bieżącym stosowaniu modeli lub zatwierdzeniu nowych modeli. Nasze raporty są również często udostępniane zewnętrznym organom regulacyjnym (EBC), audytowi wewnętrznemu i zewnętrznemu.

  • umowa o pracę
    taki rodzaj umowy oferujemy
  • 8:00 - 18:00 (8 godzin dziennie)
    w tych godzinach pracujemy
  • ul. Zajęcza 4, Warszawa (Powiśle)
    tutaj mieści się nasze biuro
Zakres obowiązków
30% - Dokonywanie oceny modeli ryzyka kredytowego
10%- Tworzenie wysokiej jakości raportów walidacyjnych
30% - Dzielenie się wiedzą z mniej doświadczonymi członkami zespołu
10%- Interakcja z interesariuszami
20%- Ciągłe ulepszenia treści
Pozostałe wymagania
  • Znajomość Agile / Scrum
W ING Tech Poland dbamy o:
Twój rozwój:
  • międzynarodowe projekty
  • stabilne warunki zatrudnienia
  • szkolenia
  • certyfikaty
  • rozwój zawodowy
Twoje zdrowie, kondycję i rodzinę
  • prywatna opieka medyczna
  • strefy relaksu i rozrywki
  • karta Multisport dofinansowana 50%
  • imprezy sportowe
  • parking rowerowy
odpowiednie warunki pracy
  • dostęp do najnowszych technologii
  • laptop
  • komórka
  • dodatkowy monitor
  • przepyszna kawa
  • kuchnia
Nad Twoja rekrutacją czuwają:
Prosimy o przesłanie CV wraz z dołączoną zgodą na przetwarzanie danych osobowych za pomocą przycisku:

Uprzejmie informujemy, iż skontaktujemy się z wybranymi kandydatami.

Jeżeli w przyszłości, chciałbyś/chciałabyś brać udział w innych rekrutacjach prowadzonych przez ING Business Shared Services B.V. sp. z o.o. Oddział w Polsce z siedzibą w Katowicach, potrzebujemy Twojej dodatkowej zgody: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby przeprowadzenia przyszłych rekrutacji.”

W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji informujemy, że będą one wykorzystywane przez okres 2 lat. Wszystkie informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj.
Specjalista do spraw ryzyka kredytowego jest członkiem zespołu, powołanego do sprawowania kontroli nad procesem decyzyjnym, w zakresie przyznawania kredytów oraz analizy ryzyka kredytowego w przypadku nowych wniosków. Specjaliści ds. ryzyka kredytowego sprawdzają, czy w przypadku dotychczas rozpatrzonych wniosków kredytowych nie dopuszczono żadnych nieprawidłowości, jednocześnie weryfikując ryzyko kredytowe obecnie ...
Praca Specjalista ds. Ryzyka Kredytowego