Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

Aures Sp. z o.o.

Sosnowiec

6 dni temu

Ogłoszenie numer: 3376760, z dnia 2020-07-01

Aures jest spółką działającą w obszarze "automotive", zlokalizowaną w południowej Polsce, w bliskim sąsiedztwie dużego okręgu przemysłowego. Prawie 20 – letnie doświadczenie we współpracy z największymi producentami samochodów w Polsce postawiło nas na pozycji lidera w wytwarzaniu elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego.

Miejsce pracy: śląskie / Sosnowiec

Opis stanowiska

  • Realizacja zadań służby BHP wymienionych w Rozporządzeniu Rady Ministrów,
  • Zarządzanie BHP, Ppoż. i ochroną środowiska w procesie produkcyjnym,
  • Prowadzenie kontroli i audytów w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska na terenie Zakładu,
  • Prowadzenie całokształtu dokumentacji z zakresu BHP, Ppoż. i Ochrony Środowiska zgodnie z aktualnym stanem prawnym,
  • Sporządzanie okresowych analiz stanu BHP w zakładzie,
  • Opracowywanie wewnętrznych zarządzeń, regulaminów i instrukcji ogólnych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Prowadzenie szkoleń wstępnych oraz organizacja i koordynowanie szkoleń okresowych pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Udział w ustalaniu okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz w opracowywaniu wniosków wynikających z badania przyczyn i okoliczności tych wypadków, a także kontrola realizacji tych wniosków,
  • Ewidencję oraz kontrolę nad przeprowadzanymi pomiarami środowiska pracy,
  • Realizowanie działań wynikających z wymagań wewnętrznego Zintegrowanego Systemu Zarządzania obejmującego zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy oraz ochroną środowiska,
  • Współpraca z zewnętrznymi instytucjami kontroli (min. PIP, PSP).

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe,
  • Min 2 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,
  • Znajomość aktualnych wymogów prawnych w zakresie BHP, Ppoż i ochrony środowiska,
  • Znajomość normy ISO 14001 oraz znajomość Systemu Zarządzania BHP (ISO 45001),
  • Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office oraz MS Project,
  • Kreatywność, innowacyjność, umiejętność pracy pod presją czasu,
  • Umiejętność planowania i organizacji pracy.

Oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • Narzędzia niezbędne do pracy,
  • Możliwość realizacji ciekawych projektów,
  • Dofinansowanie do karty Multisport,
  • Kurs języka angielskiego.

Aby móc rozpatrzyć przesłaną aplikację podczas kolejnych naborów prosimy o zamieszczenie w jej treści informacji:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych również w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacji."

Informujemy, iż Administratorem Państwa danych przetwarzanych w ramach rekrutacji jest AURES Sp. z o.o. (Sosnowiec, 41-200, ul. Mikołajczyka 50), który wyznaczył Inspektora ochrony danych (e-mail: iod@aures.pl).

Państwa dane w zakresie wskazanym w art. 221 § 1 Kodeksu Pracy przetwarzane będą w celu realizacji obecnego procesu rekrutacji, natomiast inne dane (w tym kontaktowe) na podstawie zgody, która może zostać odwołana w dowolnym czasie.

Aures Sp. z o.o. będzie przetwarzał dane osobowe w przyszłych procesach rekrutacji, jeśli wyrażą Państwo na to zgodę, która może zostać odwołana w dowolnym czasie.

Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji, a w przypadku wyrażonej zgody na wykorzystanie danych w przyszłych rekrutacjach dane będą wykorzystywane przez 12 miesięcy.

Odbiorcami danych będą podmioty zajmujące się obsługą Administratora w zakresie usług informatycznych.

Masz prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Podanie danych w zakresie wskazanym w art. 221 § 1 Kodeksu Pracy jest niezbędne aby uczestniczyć w rekrutacji. Podanie innych danych jest dobrowolne.

Poznaj

Aures jest spółką działającą w obszarze "automotive", zlokalizowaną w południowej Polsce, w bliskim sąsiedztwie dużego okręgu przemysłowego. Prawie 20 – letnie doświadczenie we współpracy z największymi producentami samochodów w Polsce postawiło nas na pozycji lidera w wytwarzaniu elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego.

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. BHP
Specjalista ds. BHP zajmuje się szkoleniem pracowników w zakresie przepisów dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy w firmie. Zapoznaje personel z istniejącymi regulaminami i zasadami wykonywania zawodowych obowiązków, a następnie kontroluje ich przestrzeganie w miejscu pracy. Ocenia ryzyko wypadków na danym stanowisku i na tej podstawie tworzy instrukcje postępowania, które będą minimalizować ryzyko ich wystąpienia. ...
Praca Specjalista ds. BHP