Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice
Specjalista ds. controllingu

Energetyka Południe SA
Katowice
praca stacjonarna
6173 dni temu

Ogłoszenie numer: 32278, z dnia 2007-07-24

Energetyka Południe S.A. powstała 6 grudnia 2006 roku w rezultacie konsolidacji przedsiębiorstw sektora energetycznego Polski Południowej. Obejmuje swoim działaniem 17% powierzchni kraju i jest drugim producentem energii elektrycznej w Polsce. Holding jako całość zatrudnia prawie 20 tys. osób, a wartość jego rocznej sprzedaży to ok. 12 mld zł. W niedalekiej przyszłości Energetyka Południe S.A. planuje wejście na Giełdę Papierów Wartościowych.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: 11-07

Opis stanowiska

• Udział w pracach nad projekcjami finansowymi oraz planami operacyjnymi; • Wykonywanie analiz strategicznych; • Monitorowanie i kontrola realizacji planów strategicznych; • Współpraca z pionem strategii oraz nadzoru właścicielskiego; • Wykorzystanie wiedzy w zakresie znajomości dystrybucji i obrotu energią elektryczną.

Wymagania

• Wykształcenie wyższe, preferowane ekonomiczne o specjalności finanse lub rachunkowość; • Co najmniej 3 lata doświadczenia w pracy w controllingu lub pionie ekonomicznym w spółce zajmującej się dystrybucją energii elektrycznej; • Biegła obsługa komputera w zakresie Word,Excel, PowerPoint oraz Internetu; • Znajomość języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym; • Znajomość zasad rachunkowości; • Znajomość zasad controllingu, w szczególności umiejętność w zakresie budowy biznesplanów; • Dobra znajomość prawa energetycznego, w szczególności regulacji dotyczących dystrybucji energii elektrycznej; • Prawo jazdy kat. B; • Komunikatywność i umiejętność perspektywicznego myślenia.

Oferujemy

• Możliwość pracy w Spółce, która będzie zarządzać jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce, • Atrakcyjne warunki zatrudnienia.