Najnowsze oferty pracy

Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista ds. ochrony środowiska, zarządzania jakością i bhp

BSK RETURN S.A.

Zawiercie

29 dni temu

Ogłoszenie numer: 3552604, z dnia 2020-08-20

Firma z branży stalowo - złomowej, posiadająca swoje punkty na terenie kraju, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje kandydatów na stanowisko:

Miejsce pracy: śląskie / Zawiercie

Opis stanowiska

  • bezpośrednia współpraca z Zarządem w zakresie zarządzania ochroną środowiska i jakością w Grupie Kapitałowej,
  • monitorowanie całokształtu działań dotyczących zarządzania środowiskiem wg normy ISO 14001 oraz zarządzania jakością wg normy ISO 9001,
  • nadzór nad aktualnością pozwoleń środowiskowych, udział i prowadzenie audytów wewnętrznych oraz wdrażanie działań naprawczych związanych z wynikami audytów,
  • nadzór nad gospodarką odpadami i ewidencją odpadów,
  • prowadzenie konta głównego w BDO oraz nadzór nad poprawnością danych wprowadzanych przez użytkowników uprawnionych do obsługi systemu,
  • Kompleksowa realizacja zadań związanych z obsługą procesów z obszaru raportowania środowiskowego (np. nadzorowanie jakościowo-ilościowej ewidencji odpadów, obsługa systemu BDO),
  • prowadzenie sprawozdawczości w zakresie gospodarki odpadami oraz opłat korzystania ze środowiska,
  • rozliczanie oraz ewidencjonowanie stacji demontażu pojazdów,
  • pozyskiwanie pozwoleń i decyzji urzędowych z zakresu ochrony środowiska,
  • przygotowywanie, prowadzenie oraz aktualizowanie instrukcji i procedur w ramach systemu zarządzania środowiskowego,
  • opiniowanie planów inwestycyjnych oraz projektów nowych inwestycji pod kątem ochrony środowiska,
  • prowadzenie audytów wewnętrznych oraz koordynowanie podejmowanych działań korygujących i zapobiegawczych,
  • nadzór nad przestrzeganiem zasad i przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy,

Wymagania

  • wykształcenie wyższe w dziedzinie inżynierii środowiska lub pokrewnym,
  • studia podyplomowe w zakresie bhp mile widziane
  • minimum 2 letnie doświadczenie na stanowisku Specjalisty ds. ochrony środowiska
  • praktyczna znajomość zagadnień prawnych z zakresu ochrony środowiska i BHP
  • doświadczenie w opracowywaniu dokumentacji środowiskowej,
  • uprawnienia audytora wewnętrznego ISO 9001 i 14001,
  • samodzielność i inicjatywa w działaniu,
  • znajomość pakietu MS Office,
  • czynne prawo jazdy kat. „B",
  • gotowość do wyjazdów służbowych,
  • mile widziana znajomość języka angielskiego.

Oferujemy

  • Pełną wyzwań pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Stabilne warunki zatrudnienia na umowę o pracę w stałych jednozmianowych godzinach pracy,
  • Motywacyjny system wynagradzania – dodatki do wynagrodzenia, premie,
  • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania nowych doświadczeń poprzez finansowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje,
  • Niezbędne narzędzia pracy w postaci komputera, telefonu komórkowego oraz dostępu elektronicznego do bieżących przepisów prawnych.

Poznaj

Firma BSK Return pojawiła się na rynku Polskim w roku 1992. Spółka prowadzi działalność w branży hutniczo - złomowej. Firma skupuje, przerabia odpady w postaci złomu, przekazując je do hut jako surowiec do produkcji stali.
Firma BSK RETURN S.A. jest akcjonariuszem i udziałowcem w firmach z branży hutniczej, jak poniżej:
- "Ferrum" S.A. w Katowicach - Producent rur stalowych, cystern, pojemników i zbiorników metalowych, obróbka metali i nakładanie powłok na rury stalowe, produkcja konstrukcji metalowych i ich części.
- Huta Zabrze S.A. w Zabrzu - Producent maszyn, urządzeń, oraz części zamiennych do różnych branż, produkcja urządzeń dźwigowo - transportowych, pieców przemysłowych, konstrukcji stalowych, produkcja odlewów staliwnych, żeliwnych.

- RBS - Stal" spółka z o.o. w Krakowie - producent stali prefabrykowanej do zbrojenia betonów.
Firmy przerabiające złom w których firma BSK Return S.A. jest udziałowcem:
- "Wtórmet"- Recycling" spółka z o.o.
- "Wtórmet" spółka z o.o.

Specjalista do spraw Ochrony Środowiska – osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za: planowanie i organizowanie pracy własnej zgodnie z zasadami i przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska, planowanie, organizowanie i kierowanie pracą zespołu, kompletowanie, aktualizowanie i upowszechnianie aktów prawnych dotyczących zagadnień ochrony środowiska, prowadzenie monitoringu ...
Praca Specjalista ds. Ochrony Środowiska