Specjalista ds. Oprogramowania i Sieci

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG

Katowice

47 dni temu

Ogłoszenie numer: 3110090, z dnia 2020-02-21

Jesteśmy jednym z 36 instytutów, tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz – trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana, informatyka techniczna oraz technologia informacyjna.

To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się  z wizją i misją Łukasiewicz - EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

Miejsce pracy: śląskie / Katowice

Opis stanowiska

  • weryfikacja procedur i metod testowania oprogramowania
  • procedury badawcze i testowanie oprogramowania webowego
  • procedury badawcze i testowanie oprogramowania desktopowego
  • procedury badawcze i testowanie oprogramowania mobilnego
  • nowe metody badawcze i testowania oprogramowania
  • analiza i testowanie podatności oprogramowania i ich wykorzystywanie (exploits)
  • rozwój kompetencji technicznych, przekazywanie wiedzy i obsługa sprzętu laboratoryjnego dotyczącego stanowiska do badań oraz testowania oprogramowania i sieci
  • stosowanie procedur badawczych i metod testowania w procesach certyfikacji bezpieczeństwa

Wymagania

  • wykształcenie wyższe techniczne, absolwent lub student ostatnich lat studiów kierunków: informatyka, automatyka, elektronika lub pokrewnych
  • doświadczenie w pracy przy projektowaniu, uruchamianiu, programowaniu i/lub serwisowaniu oraz testowaniu oprogramowania wysokopoziomowego oraz oprogramowania mobilnego, a także testowania bezpieczeństwa sieci i urządzeń sieciowych
  • znajomość zagadnień w zakresie testowania bezpieczeństwa systemów informatycznych
  • umiejętność testowania aplikacji i oprogramowania systemowego
  • umiejętność testowania aplikacji webowych i mobilnych
  • umiejętność testowania bezpieczeństwa sieciowego, w tym urządzeń sieciowych i ich oprogramowania
  • znajomość stosowania narzędzi komputerowych do rekonesansu, analizy i wykorzystywania znalezionych luk w oprogramowaniu i infrastrukturze
  • znajomość języka angielskiego

Dodatkowe atuty:

  • posiadanie certyfikatów lub zdanych egzaminów z cyberbezpieczeństwa, np. CEH, OSCP, CISSP lub gotowość do uzyskania certyfikatu w najbliższym czasie
  • znajomość standardów i protokołów komunikacyjnych przewodowych/bezprzewodowych stosowanych w urządzeniach sieciowych
  • znajomość i umiejętność testowania oprogramowania układowego (firmware)
  • znajomość i umiejętność testowania programów rozruchowych (boot loader)
  • znajomość języków programowania Python, Java, JavaScript, C, C++
  • znajomość zagadnień z zakresu inżynierii wstecznej oprogramowania (Reverse Engineering)
  • znajomość standardów testowania i dobrych praktyk, np. OWASP Testing guide
  • zaangażowanie i chęć do nauki

Oferujemy

  • pracę w instytucie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • możliwość rozwoju zawodowego
  • udział w szkoleniach
  • Pracowniczy Program Emerytalny
  • prywatną opiekę medyczną PZU
  • grupowe ubezpieczenie na życie
  • przyjazną atmosferę pracy
  • stabilność zatrudnienia

Poznaj