Praca.pl Praca śląskie Katowice Specjalista ds. Funduszy UE Katowice
Specjalista ds. planowania i rozliczania projektów

Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
Katowice
praca stacjonarna
1103 dni temu

Ogłoszenie numer: 4533560, z dnia 2021-05-03

Jesteśmy jednym z 32 instytutów, tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz – trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana, informatyka techniczna oraz technologia informacyjna.

To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się  z wizją i misją Łukasiewicz – EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

Osoba zatrudniona na ww. stanowisku będzie odpowiedzialna za planowanie, koordynację i  rozliczanie wszelkiego rodzaju prac naukowo-badawczych dofinansowanych z budżetu państwa oraz ze środków Unii Europejskiej, w tym m.in. za:

  • kontrolę faktur i innych dokumentów finansowo-księgowych, pod względem formalnym i rachunkowym w pracach i projektach naukowo-badawczych,
  • kontrolę i uzgadnianie zapisów na kontach księgowych,
  • rozliczanie kosztów na poszczególne zlecenia (tematy), rodzaje działalności,
  • sprawowanie kontroli finansowej nad realizowanymi pracami naukowo-badawczymi – krajowymi i zagranicznymi, w tym także nad pracami statutowymi,
  • opracowywanie i składanie wniosków, umów, aneksów, raportów dot. wszelkich prac naukowo-badawczych oraz innych dokumentów niezbędnych do ich rozliczania,
  • sporządzanie analiz finansowych i biznes planów,
  • kwalifikację kosztów zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • współudział w kosztorysowaniu i harmonogramowaniu prac i projektów,
  • nadzór nad terminową realizacją prac i projektów, sporządzaniem raportów i sprawozdań i ich obsługę formalną.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe (preferowane ekonomiczne),
  • minimum 3-letnie doświadczenie w rozliczaniu projektów i sporządzaniu analiz finansowych,
  • dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i w piśmie),
  • biegła znajomość pakietu Office i systemów ERP,
  • prawo jazdy kat. B,
  • zaangażowanie i samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań.

Oferujemy

  • pracę w instytucie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • udział w szkoleniach,
  • Pracowniczy Program Emerytalny,
  • prywatną opiekę medyczną PZU,
  • grupowe ubezpieczenie na życie,
  • przyjazną atmosferę pracy,
  • stabilność zatrudnienia