Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku
Białystok
praca stacjonarna
1774 dni temu
Komendant Wojewódzki Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Białystok
Ogłoszenie o naborze Nr 48703

Warunki pracy

• Praca o charakterze biurowym.
• Kontakt bezpośredni i telefoniczny z pracownikami zajmującymi się gospodarką finansową w resorcie oraz instytucjami i podmiotami gospodarczymi współpracującymi z Policją.
• Bieżąca współpraca z samorządami lokalnymi oraz właściwymi instytucjami rządowymi i organami Unii Europejskiej, z przedstawicielami instytucji partnerskich uczestniczących wspólnie w KWP w Białymstoku
w przedsięwzięciach finansowanych ze środków pomocowych, z kontrolerami
z instytucji kontrolnych (w tym z MF, NIK, instytucji zagranicznych wybranych przez Komisję Europejską) w zakresie pozyskiwania środków z funduszy pomocowych.
• Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
• Stanowisko usytuowane jest na II piętrze budynku jednostki w pomieszczeniu biurowym.
• Narzędzia i materiały pracy: biurko, telefon stacjonarny, komputer, drukarka, szafy i urządzenia biurowe.
• Praca przy świetle naturalnym i sztucznym, pomieszczenie ogrzewane.
• Praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy 4 godzin dziennie.
• W budynku brak jest windy.

Zakres zadań

  • Kierowanie i koordynowanie (jako kierownik lub zastępca kierownika projektu) działaniami pracowników komórek merytorycznych KWP w Białymstoku, jednostek podległych i zewnętrznych instytucji partnerskich, które uczestniczą we wdrażaniu przedsięwzięć współfinansowanych z funduszy pomocowych.
  • Identyfikowanie potrzeb infrastrukturalnych i szkoleniowych KWP w Białymstoku oraz jednostek podległych oraz poszukiwanie zewnętrznych źródeł finansowania Policji.
  • Opracowywanie samodzielnie wniosków aplikacyjnych wraz z wymaganymi załącznikami.
  • Przygotowywanie samodzielnie niezbędnych dokumentów i udzielanie pisemnych lub ustnych wyjaśnień dla instytucji dofinansowujących projekty i zewnętrznych instytucji kontrolnych.
  • Ustalanie wieloletnich planów przygotowywania i realizacji przedsięwzięć finansowanych ze środków pomocowych oraz poszukiwanie partnerów zewnętrznych, których udział umożliwi aplikowanie o środki pomocowe.
  • Konsultowanie projektów finansowanych ze środków pomocowych, przygotowanych przez partnerów zewnętrznych, w których KWP w Białymstoku miałby uczestniczyć.
  • Uczestniczenie w konsultacjach regionalnych i krajowych programów finansujących przedsięwzięcia ze środków Unii Europejskiej.
  • Uczestniczenie w krajowych i zagranicznych spotkaniach związanych z tematyką funduszy pomocowych lub w zakresie dotyczącym realizowanego projektu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze pozyskiwania i rozliczania środków pomocowych
  • Znajomość przepisów i procedur niezbędnych do pozyskiwania i rozliczania środków pomocowych.
  • Umiejętność asertywności i argumentowania kwestii drażliwych
  • Umiejętność pracy w zespole i samodzielnej organizacji pracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Studia podyplomowe z zakresu funduszy pomocowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie C1
  • Kreatywność
  • Zorientowanie na osiąganie celów
  • Umiejętność negocjacji warunków umów i zapisów dokumentacji