Praca Wasilków Najnowsze oferty pracy: 3

 • PZU Życie S.A.
  Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Michałowo, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów, Hajnówka, Kleszczele, Zambrów, Suwałki, Bakałarzewo, Augustów, Lipsk, Sejny, Łomża, Jedwabne, Nowogród, Kolno, Stawiski, Grajewo, Rajgród, Szczuczyn
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  2 dni
  Obserwuj
 • PZU Życie S.A.
  Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Łapy, Michałowo, Supraśl, Suraż, Tykocin, Wasilków, Zabłudów, Hajnówka, Kleszczele, Zambrów, Suwałki, Bakałarzewo, Augustów, Lipsk, Sejny, Łomża, Jedwabne, Nowogród, Kolno, Stawiski, Grajewo, Rajgród, Szczuczyn
  Rekrutacja online
  specjalista junior / mid / senior
  4 dni
  Obserwuj
 • Klient portalu Praca.pl
  Wasilków
  Rekrutacja online
  specjalista (mid)
  pełny etat
  umowa o pracę
  14 dni
  Obserwuj

Praca PODLASKIE Najnowsze oferty pracy

Praca w Wasilkowie

Wasilków (podlaskie) – najważniejsze informacje

Miasteczka na mapie kraju należy szukać w jej północno-wschodniej części.  W leżącym zaledwie kilka kilometrów od Białegostoku Wasilkowie liczba mieszkańców wynosi niespełna 11 tys. osób. Powierzchnia miejscowości to 28 kilometrów kwadratowych.

W miejsko-wiejskiej gminie Wasilków mieszka łącznie 16,8 tys. osób. Obszar gminy to 127 kilometrów kwadratowych terenu, w dużej mierze zalesionego – użytki leśne zajmują ok. 48% ogółu. Z kolei ponad 70% powierzchni gminy obejmuje obszar Natura 2000. W Wasilkowie bez trudu znaleźć można miejsca wypoczynku i rekreacji, którym sprzyja piękna, bogata przyroda. Przez miasto przepływa rzeka Supraśl. Jest ono od północy, wschodu i zachodu otoczone Parkiem Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej.

Miasto i gminę można uznać za obszar dobrze skomunikowany. Prowadzi tędy droga krajowa nr 19, biegnąca do granicy polsko-białoruskiej i droga krajowa nr 8 – do przejścia granicznego na Litwę. W Wasilkowie zatrzymują się też pociągi. Sieć dróg zapewnia dogodny dojazd nie tylko do stolicy województwa (centra Wasilkowa i Białegostoku dzieli zaledwie 9 km), ale też wielu innych miejscowości w powiecie i poza nim. Z Wasilkowa szybko można dojechać do takich miast jak Supraśli (miejscowości dzieli 11 km), Czarna Białostocka (odległość 14 km) czy Chroszcz (dystans 21 km).

Lokalni pracodawcy, oferty pracy – Wasilków

Na koniec września w rejestrze REGON figurowały 1263 podmioty gospodarki narodowej z siedzibą w Wasilkowie (źródło: dane GUS). W całej gminie było ich 2078. 

Praca w Wasilkowie możliwa jest zarówno w mikrofirmach – małych, często rodzinnych przedsiębiorstwach, jak i większych zakładach pracy. Spośród podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w mieście:

 • 1226 (w tym 5 z sektora publicznego) to mikrojednostki, liczące od 0 do 9 pracowników,
 • 32 (z czego 4 jednostki budżetowe) to podmioty małe – od 10 do 49 zatrudnionych,
 • 4 (2 z sektora publicznego) to podmioty zatrudniające między 50 a 249 osób,
 • 1 (przedsiębiorstwo prywatne) to podmiot z kadrą rzędu 250 – 999 pracowników.

Najbardziej rozwiniętymi sektorami gospodarki w mieście są handel i usługi. Sporo jest jednak także firm budowlanych, podmiotów zajmujących się działalnością profesjonalną, naukową i techniczną, a także opieką zdrowotną i pomocą społeczną,  zakładów przetwórstwa przemysłowego, firm transportowych oraz związanych z informacją i komunikacją.

Warto raz jeszcze podkreślić, że wasilkowianie ze względu na dogodne dojazdy, rozwiniętą komunikację publiczną mają możliwość pracy w stolicy województwa. Wasilków jest jednym z miast Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, który tworzy Białystok i 9 gmin powiatu białostockiego. Miasta są ze sobą bardzo dobrze skomunikowane.

Statystyki rynku pracy – powiat białostocki

Zgodnie z danymi GUS stopa bezrobocia w stolicy województwa podlaskiego jest niższa niż średnia wyliczona dla województwa – wartości te wynoszą odpowiednio 6,4% i 7,7% (dane GUS na koniec czerwca 2020 r.). Dla porównania wskaźnik w Polsce wyniósł 6,1%. Czy miejscowości w powiecie białostockim również cechuje stopa poniżej wojewódzkiej średniej wartości? Niestety nie. Wskaźnik dla powiatu wyniósł w czerwcu 8,9%. Sytuacja na rynku pracy w sąsiadujących z Białymstokiem miejscowościach wydaje się więc trudniejsza niż w centrum aglomeracji.

Bezrobotnych i poszukujących pracy z Białegostoku oraz gmin powiatu białostockiego obsługuje PUP w Białymstoku oraz jego filia w Łapach (4 gminy: Łapy, Suraż, Turośń Kościelna, Poświętne).

Wg opublikowanych przez urząd danych podsumowujących I kwartał 2020 r. w rejestrze bezrobotnych najwięcej było mieszkańców Białegostoku – 64,7%. Spośród gmin powiatu białostockiego największy udział mieli mieszkańcy Łap – 7,4%, a kolejną gminą pod tym względem był Wasilków – 3,7%. Na koniec czerwca 2020 r. w PUP zarejestrowanych było 486 mieszkańców gminy, w tym 256 kobiet.