Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Muzeum Historii Polski
Warszawa
praca stacjonarna
1088 dni temu

Ogłoszenie numer: 4538655, z dnia 2021-05-04

 Muzeum Historii Polski w Warszawie poszukuje pracownika w Dziale Edukacji na stanowisko:

Specjalista

Miejsce pracy: Warszawa

Nr Ref.: MHP/EDU/04/2021

Opis stanowiska

Charakterystyka stanowiska: osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za przygotowanie koncepcji i realizację programu szkoleń dla przewodników oraz koncepcję współpracy z przewodnikami zewnętrznymi. W zakresie obowiązków znajduje się również współtworzenie i realizacja kompleksowej oferty edukacyjnej muzeum, w szczególności opracowywanie merytoryczne i koordynacja programów towarzyszących wystawom.

Zakres obowiązków

  • opracowywanie merytoryczne i koordynacja programów edukacyjnych towarzyszących wystawom, obejmujących m.in. oprowadzania, spotkania na wystawie, oprowadzania kuratorskie,
  • opracowanie koncepcji i schematu działania przewodników w Muzeum Historii Polski,
  • przygotowanie koncepcji współpracy z przewodnikami zewnętrznymi,
  • opracowanie i realizacja programu szkoleń (w co najmniej w jęz. polskim i angielskim) dla przewodników,
  • utrzymywanie kontaktów z przewodnikami zewnętrznymi,
  • prowadzenie zajęć edukacyjnych,
  • planowanie harmonogramu i budżetu działań,
  • doskonalenie wiedzy z obszaru edukacji historycznej oraz pedagogiki muzealnej.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe humanistyczne (kierunki historyczne, polonistyczne, kulturoznawstwo),
  • co najmniej 3-letnie doświadczenie w pracy muzealnej,
  • doświadczenie w pracy przewodnickiej w muzeum,
  • doświadczenie w prowadzeniu zajęć edukacyjnych,
  • doświadczenie zawodowe w koordynacji projektów,
  • umiejętność pracy metodą projektową, zarządzania budżetem, tworzenia harmonogramu projektu, praca w zespole projektowym.
  • co najmniej podstawowa znajomość przepisów prawa i procedur dotyczących działań instytucji kultury;
  • umiejętność planowania i organizacji pracy,
  • zdolności organizacyjne,
  • wysoka kultura osobista,
  • umiejętności komunikacyjne i interpersonalne,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność pracy pod presją czasu,
  • umiejętność łączenia pracy przy kilku projektach równocześnie;
  • odpowiedzialność i zaangażowanie w wykonywane obowiązki;
  • dobra znajomość pakietu MS Office i Office 365;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • znajomość drugiego języka obcego będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

  • umowa o pracę, pełny etat,
  • praca w dynamicznie rozwijającej się instytucji kultury,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • dostęp do świadczeń socjalnych,
  • możliwość skorzystania z pakietu sportowego.

Wymagane dokumenty

  • curriculum vitae
  • list motywacyjny
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, zawierające formułę o treści: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach aplikacyjnych przez Muzeum Historii Polski w Warszawie ul. Mokotowska 33/35, w celu przeprowadzenia obecnego procesu rekrutacyjnego zgodnie z ogólnym rozporządzeniem RODO”