Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca śląskie Katowice
Specjalistę w Departamencie Strategii

Energetyka Południe SA
Katowice
praca stacjonarna
6173 dni temu

Ogłoszenie numer: 32281, z dnia 2007-07-24

Energetyka Południe S.A. powstała 6 grudnia 2006 roku w rezultacie konsolidacji przedsiębiorstw sektora energetycznego Polski Południowej. Obejmuje swoim działaniem 17% powierzchni kraju i jest drugim producentem energii elektrycznej w Polsce. Holding jako całość zatrudnia prawie 20 tys. osób, a wartość jego rocznej sprzedaży to ok. 12 mld zł. W niedalekiej przyszłości Energetyka Południe S.A. planuje wejście na Giełdę Papierów Wartościowych.

Miejsce pracy: Katowice

Nr Ref.: 6_07

Opis stanowiska

• Analiza strategiczna spółek sektora elektroenergetycznego w Polsce i w Europie; • Współpraca z Departamentem Controllingu oraz ze spółkami zależnymi w zakresie analiz benchmarkingowych; • Monitorowanie i analiza wskaźników spółek Grupy, analizy dobrych praktyk w spółkach sektora; • Monitorowanie wskaźników analiza trendów i wskaźników europejskich i polskich firm energetycznych; • Przedstawianie rekomendacji i inicjatywy strategicznych w związanych z funkcjonowaniem przedsiębiorstwa; • Wykonywanie wstępnych analiz finansowych sektorowych oraz przedsiębiorstwa.

Wymagania

• Ukończone studia wyższe w zakresie ekonomii lub finansów; • Co najmniej 1 rok doświadczenia w pracy związanej z finansami; • Znajomość obsługi komputera (w szczególności program Excel); • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego; • Dodatkowym atutem będzie znajomość prawa energetycznego oraz drugiego języka obcego;

Oferujemy

• Możliwość pracy w Spółce, która będzie zarządzać jedną z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce, • Atrakcyjne warunki zatrudnienia.