Starszy inspektor

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Poznań

10 dni temu

Wielkopolski Kurator Oświaty poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Poznań
Ogłoszenie o naborze Nr 21578

Warunki pracy

warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych,
- zadania wykonywane w siedzibie,
miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin na dobę,
- stanowisko pracy wyposażone w meble biurowe dostosowane do wymagań określonych dla stanowisk administracyjno-biurowych,
- stanowisko pracy znajduje się na III piętrze budynku biurowego,
- budynek wyposażony jest w windy osobowe i jest przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • przygotowuje dokumenty dotyczące dochodów i wydatków w celu dekretacji w systemie komputerowym Symfonia Finanse i księgowość zgodnie z zakładowym planem kont,
  • dekretuje wszelkie dokumenty księgowe w systemie Symfonia Finanse i księgowość w celu zaksięgowania wyżej wymienionych dokumentów i dostarczenia aktualnej informacji finansowej,
  • przygotowuje dokumenty PK w celu dokonania przeksięgowań, storn, księgowań oraz dekretuje wyżej wymienione dokumenty w Systemie Symfonia Finanse i księgowość,
  • dekretuje przy pomocy programu komputerowego wyciągi bankowe dotyczące funduszu socjalnego w celu dostarczenia aktualnej informacji finansowej,
  • dekretuje umowy zawierane na podstawie stosunku cywilnoprawnego w systemie Symfonia Kadry i Płace oraz sporządza zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa roczne deklaracje podatkowe. Podpisuje elektronicznie roczne deklaracje podatkowe na mocy uzyskanego upoważnienia i przekazuje elektronicznie do Urzędów Skarbowych,
  • rozlicza zaliczki, podróże służbowe oraz sprawdza dokumenty księgowe pod względem formalno – rachunkowym,
  • gromadzi i przetwarza dane niezbędne do prawidłowej realizacji zadań, sporządza, analizy, zestawienia oraz sprawozdania z zakresu realizowanych zadań.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 1 roku w obszarze; doświadczenie w pracy w księgowości
  • znajomość przepisów w zakresie rachunkowości i finansów publicznych
  • umiejętności analityczne
  • umiejętność obsługi specjalistycznych programów finansowo-księgowych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy w zespole
  • samodzielność i inicjatywa

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. Księgowości

Specjalista do spraw księgowości jest osobą zaangażowaną w prowadzenie księgowości firmy lub instytucji. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest odpowiedzialna za bieżące ewidencjonowanie operacji księgowych, kontroluje prowadzone przez firmę operacje finansowe pod kątem ich poprawnego księgowania. Specjalista ds. księgowości jest jednym z członków zespołu, powołanego do organizowania księgowości instytucji lub firmy, ze swoich ...
Specjalista ds. Księgowości Praca Specjalista ds. Księgowości

Rekrutują z Praca.pl