Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty

Praca Poznań Najnowsze oferty pracy

Znalezione oferty - 924

Praca w Poznaniu

Poznań jako stolica województwa wielkopolskiego stanowi jedno z najlepiej rozwiniętych miast w Polsce. Jest to niekwestionowany ośrodek produkcji, handlu oraz logistyki. Dobrze rozwinięta jest także branża turystyczna oraz usługi biznesowe. Miasto od lat słynie z imprez targowych związanych z rynkiem pracy, a także konferencji i kongresów gospodarczych.

Dominującymi podmiotami gospodarczymi w Poznaniu są działalności związane z handlem, przetwórstwem przemysłowym, usługami, transportem oraz tzw. działalnością profesjonalną, naukową oraz techniczną.

Poznań ma ogromny potencjał inwestycyjny. Główni inwestorzy, którzy znaleźli się na poznańskim rynku w ciągu ostatnich 20 lat, znacząco wpłynęli na rozwój infrastruktury miasta oraz pracę w Poznaniu. Na lokalnym rynku figurują pracodawcy z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, czy Stanów Zjednoczonych. Stanowią one ponad 1/3 inwestycji na tym terenie. Stacje paliw, sklepy dyskontowe, centra usług dla biznesu, centra handlowe to tylko cześć działań zagranicznego kapitału w Poznaniu.

Miasto od kilku lat jest w czołówce pod względem najniższej stopy bezrobocia. Rekordowe ilości ofert pracy w Poznaniu nie zawsze spotykają się jednak z kwalifikacjami osób poszukujących. Działania aktywizacyjne szeroko zakrojone i nakierowane na podniesienie kompetencji zawodowych spowodowały, że praca w Poznaniu nie stanowi tematu tabu. Zatrudnienie utrzymuje się na rekordowym poziomie od wielu lat także dzięki dofinansowaniom unijnym.

Przedsiębiorczy mieszkańcy dodatkowo wspierani są przez inkubatory przedsiębiorczości. Dzięki dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem, każdy ma szansę spróbować swoich sił we własnym biznesie. Pod opieką inkubatorów powstaje corocznie wiele ciekawych start-upów, które z czasem przekształcają się w firmy o ugruntowanej pozycji.