Praca Kórnik

Najnowsze oferty pracy: 488

 • Glazurnik

  Danwood S.A.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny  umowa o pracę
  1 godz.
 • Inżynier Budowy

  MIRBUD S.A.   wielkopolskie  
  specjalista (mid)  umowa o pracę / kontrakt B2B
  2 godz.

Praca w Kórniku

Kórnik położony jest w województwie wielkopolskim, w powiecie poznańskim i stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy.

To niewielkie, klimatyczne miasteczko – pełne zabytków, miejsc rekreacji i odpoczynku oraz różnorodnych atrakcji. Kórnik jest także prężnie rozwijającym się ośrodkiem handlowo-usługowym z drobnym przemysłem. Stanowi również ośrodek kulturalno-edukacyjny. W mieście i okolicy działa kilka jednostek naukowych, m.in. Instytut Dendrologii PAN, Centrum Badań Kosmicznych PAN – Obserwatorium Astrogeodynamiczne, Stacja Zasobów Genetycznych Drobiu Wodnego Instytutu Zootechniki PIB.

Atrakcja turystyczna Kórnika

Kórnik leży w obrębie aglomeracji poznańskiej. Rozwija się w sąsiedztwie największej metropolii zachodniej części Polski. Jakie możliwości zawodowe stwarza to miasto? Czy jest atrakcyjnym kierunkiem poszukiwań pracy w Wielkopolsce?

Kórnik – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Kórnik zajmuje obszar 6 kilometrów kwadratowych, liczy prawie 8 tys. mieszkańców, co daje sporą gęstość zaludnienia na kilometr kwadratowy – 1,3 tys. mieszkańców.

Teren gminy Kórnik obejmuje natomiast 186 kilometrów kwadratowych, a liczba mieszkańców gminy (łącznie z miastem) wynosi prawie 29,8 tys. osób. Liczba mieszkańców na kilometr kwadratowy wynosi 160.

To nieduże miasto ma wiele atrakcji. Jest popularnym w regionie kierunkiem na weekendowy odpoczynek czy dłuższy urlop. Bogactwem Kórnika są tutejsze zabytki. Jak zostało wspomniane na wstępie, dzieje miejscowości są bardzo długie. Do najważniejszych zabytkowych obiektów gminy zaliczają się ratusz oraz okazały zamek w Kórniku, podzamcze z trzema oficynami, kościół pw. Wszystkich Świętych. Wrażenie robi także arboretum w Kórniku – kolekcja roślin, którą podziwiać można w przyzamkowym parku, Półwysep Szyja, Ucho Igielne, Prowent.

Na tym nie kończy się jednak lista popularnych w Kurniku atrakcji. Do wyboru są m.in. rejs statkiem po Jeziorze Kórnickim, kąpielisko i plaża, ścieżki rowerowe, spacery np. promenadą im. W. Szymborskiej. Kórnik i okolice to tereny zielone, pełne jezior, dające szansę na odpoczynek.

Do gminy należy Kórnik oraz 31 miejscowości, zorganizowanych w 29 sołectw. Miasto i gmina są dobrze skomunikowane. Przez Kórnik biegnie trasa S11, stanowiąca obwodnicę Poznania, a niedaleko także autostrada A2, łącząca Poznań z Warszawą. Odległość między Kórnikiem a stolicą Wielkopolski jest nieduża – trasę równą 23 kilometrom można autem pokonać w pół godziny.

Rynek pracy, oferty pracy – Kórnik

Aglomeracja poznańska jest głównym ośrodkiem gospodarczym regionu, skupia ok. 40% wszystkich wielkopolskich firm i liczy ponad milion mieszkańców. To, co ją wyróżnia, to rekordowo niska stopa bezrobocia. Rynek pracy w Wielkopolsce odnotowuje najniższe wskaźniki bezrobocia rejestrowanego spośród wszystkich województw. Na koniec stycznia 2021 r. wskaźnik dla Polski wynosił 6,5%, dla woj. wielkopolskiego – 3,9%, a dla Poznania i powiatu poznańskiego – 2,1% (źródło: GUS). 

Zarówno mieszkańców Poznania, jak i gmin w powiecie poznańskim obsługuje Powiatowy Urząd Pracy zlokalizowany przy ul. Czarnieckiego 9 w Poznaniu. W styczniu 2021 r. było w nim zarejestrowanych łącznie 11 557 osób, w tym 7355 mieszkańców Poznania i 4202 mieszkańców powiatu poznańskiego.

Liczba osób bezrobotnych z gminy Kórnik wynosiła 305 osób, z czego w większości były kobiety (186).

Zgodnie z REGON (stan na styczeń 2021 r.) w Kórniku działa 1320 podmiotów gospodarki narodowej, w innych miejscowościach gminy jest ich 3844, co łącznie daje liczbę 5164 jednostek.

W mieście ulokowane są firmy z sektora MŚP, duże zakłady pracy działają na obszarze wiejskim. W całej gminie jest:

 • 5039 mikropodmiotów – samozatrudnieni i jednostki liczące do 9 pracowników,
 • 95 małych podmiotów, które generują od 10 do 49 miejsc pracy,
 • 26 średnich zakładów pracy – ze stanem kadry rzędu 50-249 osób,
 • 4 duże podmioty – 2 zatrudniające od 250 do 999 osób i 2 utrzymujące co najmniej 1000 miejsc pracy.

W jakich branżach można znaleźć pracę w Kórniku i okolicach? Najwięcej firm zajmuje się:

 • handlem hurtowym i detalicznym, naprawą pojazdów – 1060 podmiotów,
 • działalnością profesjonalną, naukową i techniczną – 782 podmioty,
 • budownictwem – 763 podmioty,
 • przetwórstwem przemysłowym – 304 podmioty.

W mieście działają m.in. producenci mebli, osprzętu elektronicznego, huta szkła gospodarczego, liczne zakłady stolarskie.

Szukaj pracy w mieście