Praca Swarzędz

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 354

 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  4 godz.
 • Malarz / piaskarz przemysłowy

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   wielkopolskie  relokacja do: 
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Holandia
  pracownik fizyczny
  4 godz.

Praca w Swarzędzu

Swarzędz (woj. wielkopolskie) to jedno z miast powiatu poznańskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Poznania.

Miejscowość rozwija się, będąc częścią aglomeracji poznańskiej. Swarzędz to ośrodek mieszkaniowy, przemysłowy i handlowo-usługowy, a także węzeł komunikacyjny – drogowy i kolejowy. Pełni również funkcję centrum administracyjnego – stanowi siedzibę władz miejsko-wiejskiej gminy Swarzędz.

Jak żyje się w mieście? Jakie firmy oferują tu zatrudnienie? Oto garść informacji na temat miejscowości i pracy w Swarzędzu.

Swarzędz – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

W Swarzędzu mieszka 30,2 tys. osób. Miasto zajmuje obszar 8,2 kilometra kwadratowego. Leży w centrum woj. wielkopolskiego, na Równinie Wrzesińskiej, nad Jeziorem Swarzędzkim oraz rzeką Cybiną.

Swarzędz znajduje się 14 km na wschód od centrum Poznania. Sąsiaduje z takimi miastami jak Kostrzyn, Pobiedziska czy Luboń. Położenie w obszarze aglomeracji Poznania ma niebagatelny wpływ na rozwój miejscowości powiatu poznańskiego. 

Miasto ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom: rozbudowany i chłonny rynek pracy, nowoczesne osiedla mieszkaniowe, infrastrukturę sportowo-rekreacyjną, bliskość terenów leśnych i sprzyjające wypoczynkowi Jezioro Swarzędzkie.

Świetna komunikacja, transport publiczny autobusowy i kolejowy, umożliwiają wielu mieszkańcom Swarzędza korzystanie z poznańskiego rynku pracy, oferty akademickiej, kulturalnej itd. Miasto jest także dobrze skomunikowane w skali międzyregionalnej. Biegną przez nie droga krajowa nr 92 (część międzynarodowej trasy z zachodu na wschód Europy), linia kolejowa nr 3. Zaczyna się tu linia nr 352.

Miejsko-wiejska gmina Swarzędz jest największą i najbardziej zaludnioną gminą w aglomeracji, w jej skład wchodzi miasto i 20 sołectw. Powierzchnia gminy to 102 kilometry kwadratowe, a liczba mieszkańców wynosi 51,5 tys. osób, co stanowi 13% mieszkańców powiatu.

Rynek pracy, oferty pracy – Swarzędz

Liczba podmiotów gospodarki narodowej zarejestrowanych w REGON (wg GUS, stan na koniec lutego 2021 r.) z siedzibą w Swarzędzu wynosi 4705. W tej grupie są różnej wielkości zakłady pracy, tworzące wspólnie dość rozbudowany rynek zatrudnienia. 4546 podmiotów to samozatrudnieni bądź jednostki do 9 pracujących, w 133 zakładach zatrudnionych jest od 10 do 49 osób, a w 22 – od 50 do 249. W mieście działają także 4 duże przedsiębiorstwa – w jednym z nich pracuje 1000 lub więcej osób, w pozostałych trzech – między 250 a 999 osób.

Na terenach wiejskich gminy Swarzędz zarejestrowanych jest kolejnych 3749 podmiotów (3578 mikrojednostki – 0-9 pracujących, 144 małe podmioty – 10-49 pracujących, 24 średnie zakłady – 50-249 pracujących i 3 duże, zatrudniające od 250 do 999 osób).

Łącznie w całej gminie liczba podmiotów wynosi 8454. W jakich branżach warto szukać pracy w Swarzędzu i okolicy? Najwięcej firm w gminie zajmuje się:

 • handlem, naprawą pojazdów – tę sekcję PKD reprezentują 1953 podmioty,
 • przetwórstwem przemysłowym – 1079 podmiotów,działalnością profesjonalną, naukową i techniczną – 1025 podmiotów,
 • budownictwem – 863 podmioty,
 • transportem i gospodarką magazynową – 531 podmiotów.

W Swarzędzu zlokalizowane są centra logistyczne, rozwija się przemysł meblowy – znajduje się tu duża fabryka mebli, liczne zakłady stolarskie i tapicerskie – a także przemysł metalowy, lekki. Wśród największych firm w Swarzędzu i okolicy (gminie) wymienić należy takie przedsiębiorstwa jak Volkswagen Polska, Meble VOX, Deceuninck czy  Piórex. W Swarzędzu działa też największe centrum logistyczne w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sytuacja na rynku pracy w Wielkopolsce od wielu lat jest dobra – to województwo z najniższą stopą bezrobocia spośród wszystkich województw w Polsce. Aglomeracja poznańska, którą zamieszkuje 30% ludności Wielkopolski, napędza rozwój całego regionu. Korzystne położenie, zaplecze logistyczne i ośrodki akademickie kształcące wykwalifikowaną kadrę to atuty metropolii. 

Stopa bezrobocia wg GUS na koniec lutego 2021 r. wyniosła:

 • dla Polski – 6,5%,
 • dla województwa wielkopolskiego – 4,4%,
 • dla powiatu poznańskiego i Poznania – 2,2%.

Powiat poznański i miasto Poznań obsługuje jeden urząd pracy:

 • PUP w Poznaniu
  ul. Czarnieckiego 9
  61-538 Poznań

Na koniec lutego 2021 r. było w nim zarejestrowanych 12 005 osób bezrobotnych, w tym 600 mieszkańców gminy Swarzędz.

Szukaj pracy w mieście