Starszy Specjalista ds. Cen Transferowych

ING Bank Śląski S.A.

Katowice

5 dni temu

Miejsce pracy: Katowice
Nr ref.: 71536

W ING Banku Śląskim liczą się ludzie. Naszym Klientom doradzamy uczciwie, mówiąc wprost, a pracowników traktujemy z uznaniem, dając możliwość rozwoju i przestrzeń do realizacji różnorodnych pasji. Dołącz do nas! #polecam

Twoje zadania:
  • Sporządzanie dokumentacji cen transferowych dla transakcji kontrolowanych z podmiotami powiązanymi (koordynacja procesu, pozyskiwanie danych i informacji od jednostek biznesowych banku, koordynacja i weryfikacja pracy z zewnętrznym doradcą podatkowym)
  • Sprawozdawczość w zakresie cen transferowych, w tym przygotowanie oraz wysyłka do organów podatkowych deklaracji/informacji podatkowych dotyczących obszaru TP (TP-R, TP-C, oświadczenia w przedmiocie TP)
  • Analiza zmian przepisów prawa podatkowego w obszarze TP, przygotowywanie zmian w procesach obowiązujących w Banku w obszarze TP
  • Opiniowanie umów dotyczących transakcji Banku z podmiotami powiązanymi
Nasze oczekiwania:
  • Wykształcenie wyższe (preferowane: prawo, ekonomia, finanse i rachunkowość)
  • Tytuł doradcy podatkowego (dodatkowy atut)
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego, w szczególności w obszarze cen transferowych
  • Minimum trzy lata doświadczenia w pracy jako konsultant/doradca podatkowy w obszarze cen transferowych, w szczególności w firmie z tzw. wielkiej czwórki lub w zespołach podatkowych w instytucji finansowej
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym efektywną komunikację w otoczeniu biznesowym
  • Dobra organizacja pracy, chęć ciągłego rozwoju i zaangażowanie
Oferujemy Ci:
  • Stabilne warunki zatrudnienia
  • Szkolenia
    i programy rozwojowe
  • Dostęp do nowych technologii
  • Premię uzależnioną od wyników
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Pakiet sportowy
  • Kafeteryjny system benefitowy

Poznaj

Zasadniczym celem ING Banku Śląskiego, wynikającym z jego strategii, jest rozwijanie i umacnianie pozycji w polskim sektorze bankowym poprzez dostarczanie zintegrowanych usług finansowych oraz zachowanie charakteru banku zorientowanego na klienta. Czynnikami wspierającymi realizację zamierzonych celów jest współpraca z Grupą ING, stosowanie nowoczesnej technologii, rozbudowa kanałów dystrybucji i świadczenie wysokiej jakości usług. Strategia rozwoju bankowości detalicznej zakłada świadczenie zintegrowanych usług finansowych, doskonalenie sprzedaży wiązanej i konserwatywne podejście do ryzyka. Klienci ING Banku Śląskiego mają dostęp do usług Banku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Poznaj stanowisko: Specjalista ds. wycen
Specjalista ds. wycen zajmuje się szacowaniem wartości produktów lub planowanych inwestycji. Analizuje rynek i czynniki wpływające na wartość danych produktów. Może to dotyczyć różnych produktów np. nieruchomości, produktów bankowych, papierów wartościowych czy inwestycji w różnych branżach np. budowlanej. W przypadku inwestycji do jego obowiązków należy także kalkulacja kosztów ...
Praca Specjalista ds. wycen