• Specjalista - Edukator w Laboratorium o Nowych Technologiach

    Centrum Nauki Kopernik   Warszawa, Powiśle    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę / na zastępstwo  część etatu
    4 dni
    W Laboratoriach inspirujemy do odkrywania i rozumienia otaczającego nas świata. Pokazujemy, że harmonijny rozwój cywilizacyjny wymaga nie tylko odkryć naukowych czy nowych rozwiązań, ale i refleksji nad ich konsekwencjami. W swojej pracy przygotowujemy warsztaty, podczas których pod naszą...
Praca.pl Praca śląskie Katowice Specjalista Uczenia Maszynowego Katowice
Starszy specjalista - Machine Learning Engineer (Python)

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technik Innowacyjnych EMAG
Katowice
specjalista mid / senior / ekspert
pełny etat / część etatu
umowa o pracę
praca stacjonarna
366 dni temu

Ogłoszenie numer: 8116557, z dnia 2023-04-19

Jesteśmy jednym z 22 instytutów, tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz – trzecią największą sieć badawczą w Europie. Posiadamy kilkudziesięcioletnią tradycję. Nasze główne obszary działania to informatyka stosowana, informatyka techniczna oraz technologia informacyjna.

To ludzie tworzą firmę, dlatego dążymy do tego, by budować zespół ludzi identyfikujących się  z wizją i misją Łukasiewicz – EMAG, dobrze znających się na swojej specjalności i zaangażowanych w pracę.

Miejsce pracy: Katowice

Opis stanowiska

Będziesz integralną częścią jednego z naszych zespołów R&D, które opracowują nowatorskie metody i rozwiązania w szerokim zakresie dziedzin AI i Machine Learning. Nasze projekty obejmują takie aspekty jak analiza danych klinicznych i omicznych, dostarczanie narzędzi do odkrywania wiedzy, przetwarzanie języka naturalnego, analiza obrazów, predictive maintenance.

Twoje zadania to:

  • analiza danych;
  • programowanie w Pythonie (np. biblioteki i narzędzia);
  • czytanie tekstów naukowych;
  • stosowanie, testowanie i modyfikowanie najnowocześniejszych algorytmów uczenia maszynowego, jak również nowatorskich rozwiązań;
  • przeglądy (review) kodu;

Wymagania

  • znajomość języka Python na poziomie co najmniej mid,
  • znajomość bibliotek programistycznych ML, taki jak scikit-learn, pandas, Keras/ PyTorch,
  • znajomość technik i bibliotek do wizualizacji danych,
  • znajomość na poziomie co najmniej mid (jedna lub więcej umiejętności 1-5):
    • metody ML dedykowane dla pracy z danymi tabelarycznymi,
    • metody ML dedykowane do przetwarzania języka naturalnego,
    • rozumienie i krytyczna analiza działania (efektywności działania) modeli ML,
    • umiejętność krytycznego czytania tekstów naukowych i stosowania metod, które są opisane w literaturze naukowej,
    • doświadczenie w używaniu a także tworzeniu niestandardowych bibliotek programistycznych, projektowanie API
  • posługiwanie się systemem kontroli wersji Git

Mile widziane:

  • znajomość Docker,
  • znajomość oprogramowania JIRA,
  • znajomość frameworków do szybkiego prototypowania aplikacji webowych, takich jak Streamlit, Dash

Oferujemy

  • pracę w instytucie badawczym o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • umowę o pracę,
  • elastyczne godziny pracy - praca w trybie zadaniowym, hybrydowym lub stacjonarna,
  • udział w szkoleniach – m.in. darmowe kursy językowe (angielski, hiszpański, niemiecki) dla wszystkich pracowników,
  • bogaty pakiet socjalny – dofinansowanie do wypoczynku pracowników, świadczenia świąteczne, dofinansowanie do „zielonej szkoły”
  • stabilność zatrudnienia – średni staż pracy naszych pracowników to 8 lat,
  • prywatną opiekę medyczną PZU,
  • Pracowniczy Program Emerytalny,
  • grupowe ubezpieczenie na życie.