Zobacz więcej ofert pracy
Praca.pl Praca Małopolskie Kraków
Starszy specjalista

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Kraków
praca stacjonarna
2178 dni temu
Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Kraków
Ogłoszenie o naborze Nr 26723

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
Praca w systemie jednozmianowym, ośmiogodzinnym, czasem poza ustalonym harmonogramem godzin pracy, w oświetleniu naturalnym oraz sztucznym, przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy, w wymuszonej pozycji ciała, wyjazdy służbowe na szkolenia, konferencje, wyjazdy służbowe do urzędów i instytucji np. UMWM, WFOŚiGW w Krakowie, praca pod presją czasu, prowadzenie rozmów telefonicznych, przyjmowanie interesantów. Pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze oraz dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie KWP w Krakowie oraz poza nim, w tym wyjazdy na terenie Krakowa do urzędów i instytucji.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Pomieszczenia Wydziału ds. Zamówień Publicznych i Funduszy Pomocowych usytuowane są na I piętrze w wielokondygnacyjnym budynku nr A przy ul. Mogilskiej 109 - niedostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, z uwagi na bariery architektoniczne (wąskie ciągi komunikacyjne, brak sanitariatów dostosowanych dla osób niepełnosprawnych). Podstawowe wyposażenie stanowiska: zestaw komputerowy, meble biurowe, telefon. Dodatkowo obsługa innych urządzeń biurowych: kserokopiarka, niszczarka papieru, skaner.

Zakres zadań

  • prowadzenie i koordynowanie działań związanych z pozyskiwaniem funduszy pomocowych oraz współpraca w tym zakresie z organami administracji rządowej i samorządowej, w tym z innymi komendami wojewódzkimi Policji, szkołami Policji, jednostkami i organizacjami pozarządowymi, a także z właściwymi komórkami KGP oraz koordynowanie działań jednostek i komórek organizacyjnych Policji woj. małopolskiego przy realizacji zadań związanych z pozyskiwaniem i wydatkowaniem środków z funduszy pozabudżetowych,
  • zarządzanie projektami, w tym dbałość o terminowe przekazywanie obowiązkowych raportów, informowanie zarządzających funduszami o zmianach w projektach, pilnowanie zachowania w dokumentacji w materiałach promocyjnych obligatoryjnych znaków i formuł, monitorowanie i analizowanie obowiązujących wytycznych związanych z realizowanym projektem (w tym wytycznych dot. udzielania zamówień publicznych i rozliczenia),
  • opracowanie dokumentacji na podstawie ogłoszeń o naborze, zgodnie z wyznaczonymi terminami aplikacji - wraz z właściwymi jednostkami i komórkami organizacyjnymi Policji woj. małopolskiego i realizacja projektów finansowanych ze środków pozabudżetowych,
  • poszukiwanie możliwości wykorzystania funduszy pozabudżetowych na potrzeby jednostek organizacyjnych Policji woj. małopolskiego,
  • uczestniczenie w rozliczaniu projektów finansowanych ze środków pozabudżetowych,
  • przygotowywanie sprawozdawczości z zakresu wykorzystania środków z funduszy pomocowych,
  • organizowanie i prowadzenie szkoleń w ramach doskonalenia zawodowego z tematyki funduszy pozabudżetowych,
  • opracowywanie informacji o realizowanych projektach w ramach działań informacyjno-promocyjnych dotyczących projektów realizowanych w KWP w Krakowie.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • powyżej 1,5 roku doświadczenia zawodowego w obszarze związanym z pozyskiwaniem funduszy pomocowych lub zarządzaniem projektami,
  • znajomość ustawy o rachunkowości, ustawy Prawo zamówień Publicznych, ustawy o finansach publicznych,
  • biegła znajomość obsługi komputera w zakresie pakietu biurowego, Internetu,
  • zdolności organizacyjne, samodzielność, analityczne myślenie, praca w zespole, kreatywność, asertywność,
  • wiedza i umiejętności dot. pozyskiwania środków pomocowych, umiejętność aplikowania o fundusze pomocowe, umiejętność zarządzania projektami, umiejętność rozliczania projektów finansowanych ze środków pomocowych,
  • umiejętności z zakresu komunikacji i nawiązywania kontaktów interpersonalnych,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu: zarządzania projektami, obsługi finansowej projektów,
  • poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą POUFNE lub wyrażenie zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • dobra znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie